خادم ملت ومقتدر مقابل دشمن
کد خبر: 1054802
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QOw
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
روز گذشته طی مراسمی، با حضور سردارسرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان، مسئولان و کارشناسان ارشد نیرو‌های مسلح، مجموعه متنوعی از تسلیحات و تجهیزات راهبردی و مدرن دفاعی به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الحاق گردید.

روز گذشته طی مراسمی، با حضور سردارسرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان، مسئولان و کارشناسان ارشد نیرو‌های مسلح، مجموعه متنوعی از تسلیحات و تجهیزات راهبردی و مدرن دفاعی به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الحاق گردید.
به گزارش سپاه نیوز، در این مراسم، با الحاق نسل جدیدی از موشک‌های نقطه زن و دقیق زن، بالگرد‌های هجومی، شناسایی و تک‌ور و پهپاد‌های برد بلند رزمی، شناسایی و انتحاری در فرایند تکامل قدرت دفاعی نیروی زمینی سپاه گام مهم دیگری به جلو برداشته شد. سامانه‌های موشک انداز ضد زره و ضد تانک و راکت‌های دقیق زن و نقطه زن با پیوست و ترکیبی از دیگر تسلیحات و مهمات هوشمند الحاقی، سرعت و توان تحرک و قدرت عملیاتی یگان‌های نیرو‌های مخصوص، تکاور، رزمی، زرهی و توپخانه نیروی زمینی سپاه را بیش از پیش ارتقا خواهند بخشید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مرحله از الحاق، آغاز بهره برداری و به کارگیری از مهمات، تجهیزات و تسلیحاتی است که مراحل ساخت و تولید آن‌ها بر فرایند و راهبرد هوشمند‌سازی منطبق بوده و از سوی دیگر محصول ارزشمند تلاش و اهتمام متخصصان و کارشناسان داخلی و از جمله سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه است که اکنون به مرحله بهره برداری نهایی رسیده است.
نسل نوین و ارتقا یافته‌ای از موشک‌های ضد زره، بمب‌ها و راکت‌های دقیق زن و نقطه زن نیز در میان ادوات و تجهیزاتی دیده می‌شد که در این مراسم به ظرفیت و توانمندی‌های دفاعی و امنیتی نیروی سرافراز زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق گردید. ارتقای بیش از پیش دقت، کنترل، تقویت آتش، هوشمند‌سازی و همچنین افزوده شدن برد مؤثر و حجم و قدرت آتش در مواجهه با تهدیدات، از دیگر ویژگی‌هایی است که می‌توان برای بخش قابل توجهی از تجهیزات و تسلیحات الحاقی برشمرد. همچنین در بخش پشتیبانی رزم، مجموعه‌ای از خودرو‌های چند منظوره، توپ کش و تاکتیکی نیز طی این مراسم به توان و سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.
یکی دیگر از ابعاد اهمیت این مجموعه از ادوات، تسلیحات و تجهیزات که می‌توان با افتخار به آن اشاره کرد، بهره‌گیری از آخرین دانش و تکنولوژی روز صنایع نظامی در تولید آنهاست که این مهم به دست متخصصان دفاعی داخلی، آن هم در شرایط سخت تحریمی حاصل شده است و امروز، به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه ملحق و کاملاً آماده بهره‌برداری در اجرای دقیق‌تر و مؤثرتر مأموریت‌های دفاعی و امنیتی است.
نیروی زمینی در حال تبدیل شدن به نیروی قدرتمند راهبردی
سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین الحاق تجهیزات جدید به یگان صابرین اظهار داشت: امروز در تاریخ نیروی زمینی سپاه روزی فراموش‌ناشدنی است؛ زیرا شاهد الحاق انواع تجهیزات رزم زمینی، موشکی، مهندسی، انفجارات، زرهی، بالگردی، موشک‌های دقیق‌زن، دوش‌پرتاب، تجهیزات واکنش سریع و سیستم‌های اپتیکی به مجموعه سپاه هستیم. وی ادامه داد: نیروی زمینی سپاه در حال تبدیل شدن به نیروی قدرتمند راهبردی در حوزه رزم زمینی، دفاعی و امنیتی است. معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه افزود: امروز این نیرو می‌تواند مستقلاً عملیات‌های خود را در سطوح تاکتیکی و راهبردی، هوایی و دریایی (در آینده نزدیک)، سایبر و الکترونیک انجام دهد و این امتیازی است که در روند تلاش‌های رزمندگان این نیرو به دست آمده است. سردار پورجمشیدیان عنوان کرد: امیدواریم نیروی زمینی سپاه در کنار سایر نیرو‌ها به اوج عزت و افتخار دست یابد و بر این اساس در آینده نیز شاهد چنین مراسم‌هایی خواهیم بود.
سپاه مبدأ هرگونه تهاجمی را هدف قرار می‌دهد
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین الحاق تجهیزات جدید به یگان صابرین نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: امروز برای همه دوستداران و حامیان اقتدار، استقلال و عزت کشور سربلند و ملت سرافراز ایران اسلامی روزی فراموش‌ناشدنی است و باید همواره شکر خداوند را به جای آوریم که ما را در راه جهاد فی سبیل‌الله قرار داد. وی با بیان اینکه نیروی زمینی چشمه‌سار جوشان تمام ارکان قدرت سپاه، محل تولد همه فرماندهان و شهیدان والامقام و ستون پیکره قدرت دفاعی کشورمان است، افزود: خود را مدیون فداکاری‌های این فرزندان پرافتخار ملت می‌دانیم. فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: دهه‌هاست که در معرض سیاست‌های قدرت‌های شیطانی و اشرار بزرگ و کوچک هستیم. در این مدت که به استقلال سیاسی و عزت و افتخار رسیدیم، طراحان راهبردی ناامنی از امریکای مهاجم و تجاوزطلب تا متحدان اروپایی و شرکای منطقه‌ای و تروریست‌های محلی، همگی به شکل پیوسته در حال طراحی توطئه هستند و هرگاه توانستند در حال اجرای توطئه علیه ملت ایران بودند.
جنگ روانی بزرگ‌ترین آتشبار دشمن
سرلشکر سلامی عنوان کرد: در جنگ‌های بزرگی در دامنه‌های جهانی با قدرت‌های به ظاهر بزرگ وارد شدیم و از بعضی از آن‌ها هم خارج شدیم و حتی اشکال برخی جنگ‌ها را نیز تغییر دادیم؛ در میان این آتشباران‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی دشمنان که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با آن‌ها در طیف بسیاری از منازعات مرزی و فرا‌تر از مرز‌ها تا امروز مواجه هستیم، به‌واسطه قوت قلب و ایمان درونی و شجاعت، فداکاری و ثبات قدم مردان بزرگمان، دشمنان را ناکام گذاشتیم. از آوردگاه دفاع مقدس که با طیف به هم پیوسته دشمنان مواجه بودیم تا میدان مقابله با اشرار در مناطق مرزی کشور، همه جا جوانان رشید این سرزمین پیروز بودند، دشمنان را به عقب راندند، تمرکز آن‌ها را به هم ریختند، در فراتر از مرز‌ها فراری‌شان دادند، پیشانی جبهه را گسترش دادند، قدرت تمرکز را از آن‌ها گرفتند و آیین‌های عملیاتی آن‌ها را به شکست کشاندند.
فرمانده کل سپاه افزود: سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف مرز‌های کشورمان آرایش گرفته‌اند؛ این اقدام دشمن در عرصه‌های مختلفی صورت گرفته که بزرگ‌ترین آن جنگ روانی است؛ اما با این حال، امنیت در کشور حاکم است و جوانان ما راه را بر دشمنان این ملت بستند، منافذ را مسدود کردند و با چشمانی تیزبین که به اقصی‌نقاط مواضع دشمن نظر می‌افکنند، دست‌های مستحکم خود را روی ماشه قرار دادند و آن‌ها را تعقیب می‌کنند و اجازه ورود را به آن‌ها نمی‌دهند.
کشور در قلب آتش دشمنان ایمن است
سردار سلامی ادامه داد: این بیان و شعار نیست، بلکه واقعیتی تاریخی و در حال وقوع است که قابلیت قضاوت دارد؛ نسل جدید سپاه ادامه همان نسل شهدای دفاع مقدس با همان ایمان و درخشش و روح و معرفت هستند؛ البته این نیرو به سلاح‌های مدرن مجهز شده و با صنعت نوین پیش رفته است. نیروی زمینی سپاه نیرویی است که وقتی در هر نقطه‌ای عمل می‌کند، موفق است؛ این هم به واسطه تجهیزات نوین داخلی است که استفاده می‌کنند؛ ایرانی‌ها برای عزت‌شان ارزش قائل هستند؛ به نحوی که با عزت، اقتدار، پیروزی و سربلندی شناخته می‌شوند. فرمانده کل سپاه گفت: اینکه کشور در قلب آتش دشمنان، ایمن است به واسطه وجود رزمندگانی است که در قلب سنگر‌ها در سرما و گرما می‌ایستند؛ حال با چنین رزمندگانی آیا ممکن است دشمن بر ما سیطره یابد؟ البته استفاده از سلاح گرم برای رزمندگان ما در مرحله آخر است؛ زیرا اولویت‌شان خدمت به مردم و سازندگی است و این را از فعالیت‌های سازندگی نیروی زمینی سپاه در اقصی‌نقاط کشور در مناطق محروم می‌توان دید.
سرلشکر سلامی تأکید کرد: افق نگاه نیروی زمینی سپاه شکست دادن دشمنان است؛ ما از نقطه شروع، دشمنان را مورد هدف قرار می‌دهیم و این به ما عمق می‌دهد؛ لذا سلاح‌های‌مان را بر اساس این تفکر به‌کار می‌گیریم. وی افزود: فروپاشی ذهن دشمن در ابتدای حرکت، به ما ابتکار عمل و آزادی عمل می‌دهد؛ آن‌ها باید بدانند که میدان جنگ و اعماق و کیفیت نبرد را ما انتخاب می‌کنیم؛ البته استراتژی ما دفاعی است؛ یعنی جنگ‌طلب نیستیم، سیاست ما دفاعی است، اما استراتژی‌های ما همگی عملیاتی است و این یک واقعیت است. فرمانده کل سپاه عنوان کرد: ابتدا به ساکن، جنگی را شروع نخواهیم کرد، ولی بعد از اولین تهاجم، حرکت ما تهاجمی است؛ زیرا می‌خواهیم تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم. سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: ستاد کل سپاه وظیفه دارد که از نزسا حمایت کند تا قدرت‌شان تمام‌کننده باشد؛ البته قدرت دفاعی تمام‌ناشدنی است و نباید هم متوقف شود.
مقتدر مقابل تهدیدات، خدوم برای ملت
فرمانده کل سپاه همچنین در حاشیه آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس فرمایش‌های فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی)، نیروی زمینی سپاه ستون فقرات قدرت دفاعی سپاه است و به تعبیری استوانه محکم دفاعی ما محسوب می‌شود؛ به همین دلیل استقلال سرزمین ما به میزان بسیار زیادی به وجود نیروی زمینی مقتدر بستگی دارد؛ لذا به‌واسطه وجود این نیروی زمینی مقتدر، امنیت مرز‌های کشور در برابر انواع تهدیدات، به‌صورت مطلوبی تأمین شده است. وی ادامه داد: این موضوع باعث شده تا کشور در برابر هر نوع مخاطره‌ای اعم از مخاطره قدرت‌های بزرگ یا سازمان‌های تروریستی به امنیتی قابل قبول و پایدار دست یابد.
فرمانده کل سپاه افزود: این نیروی زمینی علاوه بر اینکه در توسعه رزمی خود هر روز گام‌های جدیدی برمی‌دارد و هر روز تجهیزات جدیدی به سازمان رزم این نیرو اضافه می‌شود، ارتباط صمیمانه و گرمی را هم با مردم مناطق مختلف کشور به‌ویژه مردم مناطق مرزنشین دارد و پیام‌آور آرامش خاطر و خدمت خالصانه به آن‌ها در عرصه‌های مختلف مانند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و محرومیت‌زدایی است. سرلشکر سلامی اضافه کرد: در واقع نیروی زمینی در برابر دشمن، مستحکم ایستاده است، اما در برابر مردم کشورمان مهربان و خدوم است و این نشان می‌دهد که سپاه متعلق به همین مردم است؛ لذا تلاش می‌کنیم هر آنچه را که در اختیار سپاه است، برای افزایش امنیت و بهبود معیشت مردم به‌کار بگیریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار