تحویل ۴۰ میلیون دُز واکسن «کوو ایران برکت» تا پاییز
کد خبر: 1054327
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QHH
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
ایمنی کووبرکت ۹۰ درصد است
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه تا پاییز ۳۰ تا ۴۰ میلیون دُز واکسن کووبرکت در ماه تحویل وزارت بهداشت خواهد شد، از ایمنی بیش از ۹۰ درصدی این واکسن خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید مصطفی سید هاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت تولید واکسن کرونای برکت چگونه است؟»، بیان داشت: ما اکنون تولید واکسن را در فاز اول آغاز کردیم و تا امروز ۲۵۰ هزار دُز تحویل وزارت بهداشت داده‌ایم.

وی ادامه داد: تا پانزده تیرماه این تعداد را به یک و نیم میلیون دُز می‌رسانیم و تا پایان تیر ماه به سه تا چهار میلیون دُز خواهیم رساند و بعد از تیرماه وارد فاز دوم تولید خواهیم شد.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: در آن زمان بالغ بر ۵ میلیون دُز واکسن خواهیم داشت و ما تا پاییز خواهیم توانست ۳۰ تا ۴۰ میلیون دُز واکسن در ماه تحویل وزارت بهداشت دهیم.

سید هاشمی در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای صادرات واکسن برکت دارید؟»، ابراز داشت:تا زمانی که تزریق واکسن کرونا در داخل کشور انجام نگرفته است و مطمئن نشدیم همه مردم کشورمان تزریق واکسن داشته‌اند صادرات نخواهیم داشت.

وی درباره «میزان ایمنی واکسن برکت»، خاطرنشان کرد: ایمنی واکسن برکت بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت بالای ۹۰ درصد است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار