تهرانی‌ها تا ۳۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری آب مصرف می‌کنند
کد خبر: 1053062
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pws
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تهرانی‌ها بین ۲۰ تا ۳۰درصد بیشتر از میانگین کشوری آب مصرف می‌کنند، گفت: متوسط مصرف آب هر شهروند ۲۴۰ لیتر در شبانه‌روز است که این رقم در کشور ۲۰۰ لیتر است.
به گزارش تسنیم، محمدرضا بختیاری اظهار داشت: ۵۰ درصد مردم تهران کمتر از حد نرمال که ۱۴ مترمکعب است، آب مصرف می‌کنند؛ ۳۰ درصد تهرانی‌ها کمی بیش از الگوی مصرف و ۲۰ درصد مصرف غیرمتعارف دارند. وی با اشاره به اینکه مصرف آب در روز گذشته در تهران به ۳ میلیارد و ۶۲۰ میلیون لیتر رسید، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱/۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد. از روز گذشته برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال شده است و در صورت تداوم افزایش، محدودیت مصرف را اعمال خواهیم کرد.
وی افزود: الگوی مصرف آب برای هر واحد مسکونی در شهر تهران در یک ماه ۱۴ هزار لیتر (۱۴ مترمکعب) آب است. واحد‌های مسکونی که تا ۲۸ هزار لیتر (۲۸ مترمکعب) آب در ماه مصرف کنند، جزو پرمصرف‌ها و گروهی که بیش از ۲۸ مترمکعب آب در ماه مصرف کنند در رده بدمصرف‌های آب استان تهران قرار خواهند گرفت. بختیاری تأکید کرد: از اسفندماه سال ۹۸ تا کنون روزانه بیش از ۳ میلیون متر مکعب مصرف آب در سطح استان مصرف شده که این رقم بی‌سابقه بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار