بیش از ۵۹‌میلیون نفر واجد شرایط رأی دادن هستند
کد خبر: 1050869
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PNV
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
سخنگوی ستاد انتخابات:

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تأکید کرد که در کشور ۵۹‌میلیون و ۳۱۰‌هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که ان‌شاء‌الله شاهد حضور آن‌ها در پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.
به گزارش مهر، سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: در کشور ۵۹‌میلیون و ۳۱۰‌هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که ان‌شاء‌الله شاهد حضور آن‌ها در پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.
وی درباره واجدان شرایط رأی دادن در کشور، افزود: همچنین بیش از ۷۲‌هزار شعبه اخذ رأی در سراسر کشور پیش‌بینی کرده‌ایم که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار کار اخذ رأی را در ۲۸خرداد انجام می‌دهند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره تعرفه‌های ارسال شده به استان‌ها و تفاوت تعرفه‌های چهار انتخابات نیز اظهار داشت: تعرفه‌های انتخابات هر کدام از چهار انتخابات (ریاست جمهوری، شورا‌های اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری) بر اساس تعداد افراد مورد نیاز طراحی و چاپ شده است. موسوی ادامه داد: در واقع برای انتخابات ریاست جمهوری که نیاز به انتخاب یک نفر است، در تعرفه آن فقط جای نوشتن اسم یک نفر در نظر گرفته شده است، اما در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری که برای تهران سه نفر و سایر استان‌ها یک نفر است، تعرفه متناسب با آن طراحی شده است.
وی گفت: برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی نیز برای هر کدام از حوزه‌های انتخابیه یک نفر انتخاب خواهد شد که تعرفه آن نیز متناسب با آن یک نفر تعریف شده است. سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: برای شورا‌های شهر و روستا تعرفه‌ها متفاوت است، چون تعداد اعضای شورا‌های شهر‌ها و روستا‌ها فرق می‌کند و اکنون در برخی شهر‌ها و روستاها، شورا‌های سه نفره، پنج نفره، هفت نفره، ۹ نفره، ۱۱ نفره و در نهایت در شهر تهران ۲۱ نفره داریم، بنابراین اندازه تعرفه‌ها متناسب با اعضای شورای شهر‌ها و روستا‌ها متفاوت خواهد بود و آنجایی که اسم نامزد‌ها نوشته می‌شود، تعدادشان متناسب با اعضای اصلی آن شورا خواهد بود. موسوی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک شورا‌ها در برخی شهرها، گفت: در ۲۴مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی استفاده نمی‌کنیم و از صندوق‌های رأی معمول نیز استفاده نخواهیم کرد بلکه صندوق‌های رأی الکترونیکی خواهیم داشت، افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزد‌ها می‌توانند به نامزد مورد نظر خودشان رأی بدهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار