تهدید شدن ناو‌های ایران نقض کنوانسیون بین‌المللی حقوق دریاهاست
کد خبر: 1050319
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PEd
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲

تهدید شدن ناو‌های ایران از سوی ایالات متحده نقض صریح کنوانسیون بین‌المللی حقوق دریا‌ها مصوب ۱۹۸۲ بوده است.
شهریار حیدری در گفتگو با خانه ملت، به تهدید شدن دو ناو ایرانی در حال حرکت به سمت ونزوئلا از سوی امریکا اشاره کرد و گفت: امریکا حق تعرض و تهدید به هیچ یک از شناور‌های جمهوری اسلامی ایران را ندارد، البته نسبت به دیگر کشور‌ها هم چنین حقی را نخواهد داشت.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس افزود: تهدید ناو‌های جهموری اسلامی ایران از سوی امریکا که در حال حرکت به سمت ونزوئلا بودند، نقض صریح کنوانسیون بین‌المللی دریاهاست که در سال ۱۹۸۲ به تصویب رسیده و حتی امریکا هم یکی از امضاکنندگان این قانون بوده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران باید به استناد قانون بین‌المللی دریا‌ها که کشور‌های مختلفی آن را امضا کردند و در حقیقت محدوده دریایی و مقررات دریایی را مشخص نمودند، اعتراض و شکایت کند. تهدید کردن شناور‌های کشورمان نقض قوانین بین‌المللی است و اگر به این شکل استمرار پیدا کند، قطعاً ناوگان دریایی ایالات متحده هم در معرض خطر قرار خواهند گرفت، بنابراین ما هم می‌توانیم شناور‌های امریکایی در آب‌های منطقه‌ای را تهدید و حتی با آن‌ها برخورد کنیم.
حیدری اظهار کرد: ونزوئلا هم باید از امریکا شکایت کند، چراکه مبدأ و مقصد شناور‌ها مشخص است، لذا چنین موضوعی نقض صریح کنوانسیون بین‌المللی دریا‌ها بوده که در سال ۱۹۸۲ تنظیم و تصویب شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار