در ۸ سال اخیر اقدام قابل توجهی برای مسکن انجام نشد
کد خبر: 1050161
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PC5
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه «مسئولان هر وقت کم می‌آورند بحث معاملات صوری را مطرح می‌کنند»، گفت:‌در هشت سال اخیر اقدام قابل توجهی برای مسکن انجام نشد.
به گزارش تسنیم، مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه «به رغم هجمه‌هایی که در این سال‌ها علیه مشاوران املاک به‌وجود آورده‌اند، بررسی‌ها نشان از کاهش پرونده‌ها دارد»، اظهار کرد: اتحادیه مشاوران املاک همیشه مقابل خلاف می‌ایستد و با کسانی‌که از قانون تبعیت نکنند، برخورد می‌کند و به همین دلیل که اتحادیه املاک بیشترین تعطیلی را در بین تمامی
اتحادیه‌ها دارد!
وی با بیان اینکه بار‌ها اعلام کرده‌ایم بنگاه‌هایی که معاملات صوری انجام دهند به کمک اماکن تعطیل می‌شوند، افزود: متأسفانه مسئولان هر وقت کم می‌آورند بحث معاملات صوری را مطرح می‌کنند و این بی‌انصافی است.
وی در ادامه با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم، اقدام قابل توجهی برای بخش مسکن انجام نشد، یادآور شد: از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ تورم بیش از ۵۵۰ درصدی را در بازار مسکن شهر تهران به وجود آوردند. دولت‌ها موظفند به اصل ۳۱ قانون اساسی و به‌خصوص تأمین مسکن اقشار پایین توجه کنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه بخش مسکن با ۱۸۴ شغل کلیدی در ارتباط است، افزود: رونق بازار مسکن به معنای گردش اقتصادی و ایجاد اشتغال است، به همین دلیل مسکن به عنوان یکی از راه‌های اصلی تحقق شعار سال مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مطرح می‌شود.
خسروی درباره الزام به اخذ کد رهگیری در معاملات مسکن تصریح کرد: با مصوبه اخیر مجلس درباره طرح جهش تولید مسکن، ثبت همه معاملات املاک از جمله خرید و فروش، پیش فروش، رهن و اجاره در سامانه ثبت املاک و مستغلات کشور الزام قانونی یافته و اجباری است. ایجاد شفافیت در بازار مسکن و جلوگیری از کلاهبرداری و فساد در حوزه فروش مسکن از اهداف مهم این مصوبه
به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه ثبت معاملات و دریافت کدرهگیری هم برای دولت، هم مردم و هم مشاوران املاک آثار و نتایج مثبتی دارد، افزود: ثبت معاملات برای مشاوران املاک اعتبار بیشتری به همراه می‌آورد و اطمینان مردم را به آن‌ها بیشتر جلب می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار