اولین عمل جراحی تعبیه کاتترهای براکی تراپی در مغز در کاشان انجام شد
کد خبر: 1049842
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P6w
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان خبر داد
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان، از انجام اولین عمل جراحی مغز جهت تعبیه کاتترهای براکی تراپی در مغز با استفاده از دستگاه نورونویگیشن با تلاش تیم پزشکی در اتاق عمل این مرکز با موفقیت خبر داد.

دکتر ابوالفضل شجاعی گفت: این عمل بر روی بیمار 33 ساله با عود مجدد توده مغزی با همکاری گروه نروسرجری و رادیوتراپی آنکولوژی و کادر مجرب اتاق عمل بیمارستان با موفقیت انجام شد.

وی، عدم تحمیل خطرات و عوارض ناشی از عمل جراحی به بیماران، اثر بخشی مطلوب برای کنترل توده مغز و به حداقل رسیدن عوارض اشعه رادیوتراپی به دیگر بافت های سالم مغز را از جمله مزایای این عمل عنوان کرد.

دکتر شجاعی، از تلاش های این تیم جراحی تشکر و تصریح کرد: اتاق عمل جنرال این مرکز واقع در طبقه اول، با داشتن 9 اتاق جراحی فعال و تجهیزات پیشرفته و به روز، امکان انجام اعمال جراحی بزرگ و پیچیده در حوزه های جراحی‌ عمومی، زنان، ارتوپدی، توراکس، مغز و اعصاب، لاپاراسکوپی، انواع جراحی های معده، اسلیو، بای پس، کلیه و مجاری ادراری، ترمیمی و زیبایی، جراحی اطفال و... با حضور جراحان متبحر و مجرب و کادر بیهوشی و اتاق عمل، به صورت 24 ساعت را برای بیماران میسر کرده است.

دکتر اسماعیل فخاریان مدیر گروه و متخصص جراحی مغز و اعصاب نیز، عمل جراحی براکی تراپی را به مفهوم کارگزاری یا وارد کردن داروی رادیواکتیو در کنار تومورها بیان و خاطر نشان کرد: بیمارانی که جراحی مغز یا به هر علت از جهت عود مجدد برای آنها امکانپذیر نمی باشد، با قراردادن کاتترهایی در مجاورت تومور و در چندین نوبت با وارد کردن مواد رادیو اکتیو به مغز، تومور را درمان می کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار