خاموشی‌ها تمام نشده، منتظر باشید
کد خبر: 1049606
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P38
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴

از هفته گذشته خاموشي‌هاي گاه و بي‌گاه مهمان خانه‌هاي مردم شده، هر چند كه چندين روز است ميزان خاموشي‌ها كاهش يافته، اما پيش‌بيني مي‌شود كه در هفته پيش‌رو با افزايش دما شاهد تكرار خاموشي‌ها باشيم.
خاموشي‌هاي پراكنده در كشور در ابتدا بدون اطلاع قبلي اتفاق مي‌افتاد كه موجب نارضايتي و گله مردم شد، سرانجام صنعت برق پس از عبور از دوره غافلگيري اقدام به انتشار جداول خاموشي كرد؛ جداولي كه چندان منطبق بر واقعيت نبود، در نهايت پس از تحميل خاموشي‌هاي مكرر بر مردم جداول نسبتاً درستي منتشر شد. با اين حال در روزهاي گذشته شاهد كاهش خاموشي‌ها هستيم. موضوعي كه طبق گفته مسئولان صنعت برق پايدار نخواهد بود و بايد منتظر خاموشي‌ها در هفته پيش رو باشيم. مصطفي رجبي مشهدي سخنگوي صنعت برق درخصوص دلايل كاهش خاموشي‌ها در كشور به ايسنا گفت: باتوجه به بهبود شرايط دمايي كشور و كاهش دما كه منجر به كاهش استفاده از كولرها و وسايل سرمايشي شده شاهد كاهش ۴۵۰۰ مگاواتي مصرف برق بوديم و علاوه بر آن مشتركان خانگي و صنعتي براي مديريت مصرف مشاركت جدي داشتند كه منجر به كاهش مصرف برق شد.
جمع‌آوري 352مگاوات رمزارز غيرمجاز
مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اقدامات انجام شده براي جمع‌آوري رمزارزهاي غير مجاز اظهار كرد: تاكنون بيش از ۳۵۲مگاوات از مراكز استخراج رمزارز جمع‌آوري و در اختيار نهادهاي انتظامي و قضايي قرار گرفتند و اين طرح در بيش از 2 هزار 600 مركز اتفاق افتاده است و طي روزهاي آتي نيز اين روند ادامه دارد. به گفته سخنگوي صنعت برق كشور از سه روز گذشته نيروگاه اتمي بوشهر وارد مدار شده و حداكثر توليد خود را دارد و بخشي از برق كشور را تأمين مي‌كند. رجبي مشهدي با اشاره به پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته براي هفته آينده نيز گفت: در اغلب نقاط كشور شاهد افزايش دما خواهيم بود و پيش‌بيني مي‌شود كه ميزان مصرف نيز رشد قابل‌توجهي داشته باشد و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد با اقدامات مديريت مصرف و طرح‌هاي تشويقي كه در اختيار داريم، بتوانيم محدوديت‌هاي احتمالي را به حداقل ممكن برسانيم.
وي ادامه داد: قطعاً در صورتي كه امكان رفع محدوديت‌ها مقدور نباشد به شركت‌هاي توزيع، سامانه برق من اطلاع‌رساني خواهيم كرد. تقاضاي ما اين است كه مشتركان در ساعات اوج مصرف ميزان مصرف خود را كاهش دهند و در گذر از اين شرايط ما را همراهي كنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار