بهره‌برداری از ۷۸ پروژه گردشگری صنایع دستی و میراث فرهنگی در مازندران
کد خبر: 1049024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Otk
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴

امروز همزمان با سفر وزير ميراث فرهنگي به مازندران ۷۸ پروژه در حوزه گردشگري، صنايع دستي و ميراث فرهنگي در اين استان به بهره‌برداري مي‌رسد.
سيف‌الله فرزانه مديركل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي مازندران گفت: ۷۸ پروژه در حوزه گردشگري، صنايع دستي و ميراث فرهنگي به ارزش بيش از ۹ هزار ميليارد ريال، امروز همزمان با سفر وزير ميراث فرهنگي دكترعلي اصغر مونسان به اين استان بهره‌برداري مي‌شود. وي هدف از سفر وزير به استان مازندران را افتتاح چند طرح گردشگري، بازديد از برخي زيرساخت‌هاي اين حوزه در مازندران و شركت در جلسه شوراي اداري استان برشمرد و افزود: در اين سفر قرار است بازديدي از برخي پروژه‌ها و زيرساخت‌هاي گردشگري استان نيز انجام شود و ده‌ها طرح نيز به طور همزمان به بهره‌برداري برسد.
مديركل ميراث فرهنگي مازندران با اعلام اين كه پروژه‌هاي آماده افتتاح مربوط به شهرستان‌هاي گلوگاه، بهشهر، نكا، ساري، قائمشهر، سوادكوه، سوادكوه شمالي، بابل، آمل، بابلسر، چالوس، نور، تنكابن و رامسر است، افزود: بخش قابل توجهي از اين پروژه‌ها مراكز اقامتي گردشگري و بومگردي هستند كه در توسعه گردشگري روستايي و اشتغالزايي نقش بسزايي دارند.
فرزانه ميزان اشتغالزايي اين پروژه‌ها را هم يك‌هزار و ۹۰۵ نفر اعلام كرد. وي مساحت مجموع زيربناي پروژه‌هاي آماده افتتاح را ۵۸ هزار و ۷۶۵ متر مربع اعلام كرد و افزود: با بهره‌برداري از آنها ۳۲۹ اتاق و يك‌هزار و ۱۶ تخت نيز به ظرفيت اقامتي مازندران و ۳۲۹ صندلي به ظرفيت زيرساخت‌هاي پذيرايي گردشگري مازندران افزوده خواهد شد. مديركل ميراث فرهنگي مازندران يكي از برنامه‌هاي وزير ميراث فرهنگي را بازديد از مسجد جامع تاريخي فرح‌آباد اعلام كرد و ادامه داد: دكتر مونسان در اين بازديد در جريان آخرين وضعيت مرمت و نگهداري اين بناي تاريخي بر جاي مانده از دوران صفويه قرار مي‌گيرد.
وي افزود كه با حضور وزير ميراث فرهنگي همچنين آخرين وضعيت ميزباني مازندران از رويداد بين‌المللي ساري ۲۰۲۲ و راهكارهاي مورد نياز براي بهتر برگزار كردن اين ميزباني بررسي خواهد شد.
فرزانه افتتاح خانه صنايع دستي ساري را نيز از ديگر برنامه‌هاي مهم دكتر مونسان اعلام كرد و گفت: خانه تاريخي روحاني واقع در بافت تاريخي ساري به عنوان خانه صنايع دستي در نظر گرفته و تجهيز شده است. بهره‌برداري از منطقه نمونه گردشگري «تلار» قائمشهر به عنوان يكي از مطالبات ديرينه مردم اين شهرستان هم از ديگر برنامه‌هاي وزير ميراث فرهنگي به مازندران اعلام شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار