ناکارآمدی‌ها تکرار نشود
کد خبر: 1047636
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OXM
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۸
‏توئیت‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی در روز‌های ثبت‌نام کاندیدا‌های سیزدهمین دوره ریاست جمهوری
ثبت‌نام کاندیدا‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از روز چهار‌شنبه هفته گذشته آغاز شده است. آمد و رفت چهره‌های مختلف برای ثبت‌نام به خصوص آن‌ها که رد صلاحیت‌شان به دلیل مخالفت‌های پی‌درپی با قانون اساسی برای همگان محرز است، واکنش‌های مختلفی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی در بر داشت.

جوان آنلاین: ثبت‌نام کاندیدا‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از روز چهار‌شنبه هفته گذشته آغاز شده است. آمد و رفت چهره‌های مختلف برای ثبت‌نام به خصوص آن‌ها که رد صلاحیت‌شان به دلیل مخالفت‌های پی‌درپی با قانون اساسی برای همگان محرز است، واکنش‌های مختلفی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی در بر داشت. آن‌ها معتقدند برخی کاندیدا‌ها صرفاً برای مطرح کردن خود و شاید گرفتن پست و مقامی در دولت بعد نام‌نویسی می‌کنند. کاربران همچنین از کاندیدا‌ها خواستند به جای صرف بیان شعاری مشکلات موجود، برنامه‌های خود را برای اصلاح وضعیت بیان سازند و از کلی‌گویی‌ها بپرهیزند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را می‌خوانید.

 
علی چاهخوزاده:

زمانی می‌شود برادرانه در کنار هم برای انتخابات کار کرد که نیت رضای خدا باشد نه منفعت‌طلبی برای کسب جایگاه و قدرت...

عبدالله گنجی:

راهبرد اصلاح‌طلبان در ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، ثبت‌نام حداکثری برای چالش و سنجش تأیید صلاحیت و انصراف حداکثری بعد از تأیید صلاحیت است. عارف که تأیید صلاحیتش تقریباً محرز بود، نیاز به این راهبرد نداشت و منصرف شد.

مسعود براتی:

در کلاب هوس میگن کسی که بتواند به برجام برگردد، انتخاب طبقه متوسط است. بزرگوار ایران هنوز از برجام خارج نشده که بخواهد برگردد، اونی که خارج شده امریکاست و بایدن هم هنوز تصمیم به برگشت نداره. انتخابات ایران و امریکا را اشتباه گرفتید!

علیرضا گرائی:

اگر واقعاً به قیامت ایمان داشتیم، وقتی رد صلاحیت شدیم می‌گفتیم الحمدلله که قیامت لازم نیست بابت حق ۸۰ میلیون ایرانی جواب پس بدهیم! افسوس که اعتقاد نداریم و فریاد می‌زنیم اگر من تأیید نشوم انتخابات باطل است...

سیده‌زهرا عبداللهی:

هم‌طیفان و همفکران روحانی جوری عزمشون رو جزم کردن و برای انتخابات کمر بستن وارد گود بشن که انگار هشت سال جهاد کردن و اقتصاد مملکت آباد شده. ولی مردم خوب میدونن که شعار اصلی این‌ها «راه روحانی ادامه دارد» است.

امیرحسین ثابتی:

همه می‌دانند به خاطر عملکرد بد دولت، احتمالاً مشارکت مردم در این دوره پایین‌تر از ادوار گذشته است. احمدی‌نژاد هم می‌داند ردصلاحیتش قطعی است؛ لذا در همان روز ثبت نام تهدید می‌کند که اگر رد صلاحیت شدم در انتخابات شرکت نمی‌کنم. چرا؟ تا بعداً مدعی شود کاهش مشارکت، نتیجه رد صلاحیت من بود!

محمد رستم‌پور:

انتخابات عرصه آزمایش کاندیدا‌ها و البته وقت آن است تا اکانت‌های توخالی را بشناسید. پرفالوور، پر سر و صدا و البته توخالی. نشانه می‌خواهید؟ فحاش‌ها.

محمد معین:

در نگاه سلبی به انتخابات، کاندیدا‌ها ایرادات و اشکالات جاری در کشور را دستمایه قرار می‌دهند و نق می‌زنند. در نگاه ایجابی، اما کاندیدا‌ها مشکلات جاری را درک کرده و برای آن مشکلات برنامه واقع‌بینانه ارائه می‌کنند. مادامی که نق زدن و ایراد گرفتن هدف نامزد‌ها باشد، دولت‌های ناکارآمد تکرار می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار