ارائه طرح پیشنهادی افزایش وام مسکن روستایی
کد خبر: 1043124
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NMa
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پیشنهاد افزایش وام مسکن روستایی به هیئت دولت داده شده تا میزان فعلی تسهیلات مسکن روستایی در ماه‌های نخست امسال افزایش یابد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: علیرضا تابش در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: پارسال نیز تسهیلات وام مسکن روستایی افزایش یافت البته این رقم در حال حاضر کفاف ساخت یک واحد مسکونی را نمی‌دهد به همین دلیل تصمیم گرفتیم این رقم را از ۵۰ میلیون به ۸۰ میلیون افزایش دهیم که در صورت تصویب، اجرا خواهد شد.

وی گفت: میزان وام بازسازی خانه‌های روستایی نیز پیشتر از ۵۰ میلیون به ۸۰ میلیون افزایش یافت.

معاون مسکن امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز از افزایش تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

آقای جواد حق شناس نیز در نشست خبری امروز گفت: تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن از ۱۰۰ میلیون به ۱۵۰ میلیون افزایش می‌یابد این رقم را بانک مرکزی پذیرفته و ابلاغ خواهد شد تا در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گیرد ضمن اینکه نرخ سود این وام ۱۸ درصد خواهد بود.

معاون مسکن امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره ساخت مسکن مهر که حدود ۳۴۸ هزار واحد آن در شهر‌های زیر ۲۵ هزار واحد به عهده بنیاد مسکن است، افزود: ۳۲۸ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده و ۳۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد ساکن شدند، اما تعدادی از واحد‌ها به دلیل نداشتن خدمات، هنوز ساکن نشدند.

آقای حق شناس گفت: حدود ۹ هزار و ۳۰۰ واحد نیز با دستور وزارت راه و شهرسازی از دستور کار خارج شدند همچنین تعدادی از این واحد‌ها نیز دارای مشکل حقوقی و تعدادی دیگر فاقد متقاضی هستند.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۶۰۰ واحد از مسکن مهر در حال اجراست که در شش ماهه نخست به پایان می‌رسد.

حق شناس با اشاره به این که هم اکنون ۳۷ هزار واحد مسکن اقدام ملی در حال ساخت است، گفت: این طرح‌ها در نیمه دوم پارسال شروع شد و از آنجایی که ۱۵ تا ۱۸ ماه زمان نیاز دارد تا به پایان برسد تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر این که بنیاد مسکن موافق شهر شدن روستا‌ها است، افزود: بنیاد مسکن موافق این موضوع نیست، چون در بسیاری از روستا‌هایی که به شهر تبدیل شده اند فقط اسم تغییر کرده و تولید در آن کاهش یافته، اما شیوه زندگی مردم هنوز به شکل روستایی است.

آقای محمدرضا شاملو اضافه کرد: البته بنیاد مسکن در تبدیل روستا به شهر هیچ نقشی ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار