۶۰ میلیارد تومان اعتباربه طرح های عمرانی در روستاهای لرستان اختصاص یافت
کد خبر: 1042842
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NI2
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
معاون استاندار لرستان:
امیری، گفت: ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب ۷۸۰ پروژه عمرانی به روستاهای لرستان اختصاص یافت.

به گزارش جوان از لرستان، گودرز امیری، امروز(16فروردین)، در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: از مجموع یک هزارو ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار که تاکنون در آزادراه های لرستان هزینه شده ۸۳۰ میلیارد تومان آن در سه سال گذشته صورت گرفت و ۲۰۰ میلیارد تومان رییس سازمان برنامه و بودجه قول مساعد داده است.

وی گفت: ۴۵۰ کیلومتر در لرستان وجود دارد که ۱۷۰ کیلومتر آن در سه سال گذشته انجام شد.

وی افزود: سند پیشران توسعه لرستان ایجاد شده و در صورت نهایی و اجرایی شدن آن می تواند کمک بسیار بزرگی به رونق استان کند.

وی ادامه داد: اگر در گذشته و در حوزه بازآفرینی شهری در خرم آباد اقدامات لازم صورت می گرفت، به دلیل داشتن ظرفیت های متعدد این شهرستان می توانست یکی از شهر زیبای کشور شود.

معاون استاندار اظهار کرد: بدهی شهرداری ها در لرستان ۸۷۰ میلیارد تومان بود که این بدهی اکنون به ۱۷۰ میلیارد تومان رسیده و ۱۰۰ میلیارد تومان آن جریمه می باشد که در انتظار بخشودگی جرایم هستیم و مابقی پرداخت خواهد شد.

امیری بیان کرد: امسال ۶۸ میلیارد تومان برای شهرداری های خرم آباد تهاتر انجام شد و امیدواریم تا پایان امسال بدهی ادارات تا سقف ۵۰۰میلیارد تومان تهاتر و صفر شود.

وی گفت: امسال ۳۷۶ میلیارد تومان (سه برابربودجه تملک دارایی سرمایه ای) تهاتر و تاکنون بدهی ادارت صفر شده است.

وی بیان کرد: سالیانه ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار بدون اینکه اقدام مشخصی را مشاهده کنیم به دهیاری ها تعلق می گرفت که اکنون ۶۰ میلیارد تومان از این اعتبار در قالب ۷۸۰ پروژه عمرانی تعریف شده است همچنین حکم انفصال ۱۶۰ دهیار به دلیل برخی تخلفات صادر شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به دوران تصدی خود در معاونت اقتصادی گفت: در دولت دهم و یازدهم ۹۶ واحد بزرگ تولید در لرستان تعطیل و ۱۱۸ واحد به تملک بانک ها درآمد که اکنون ۳۸ واحد ان به بخش خصوصی واگذار شد.

امیری افزود: خوشبختانه در ۲ سال فعالیت بنده در حوزه اقتصادی، چهار واحد دامداری که دامدار نتوانست ادامه دهد و جمع سرمایه گذاری ان ۱۱ میلیارد تومان بود تعطیل شد.

وی بیان کرد: اما در مقابل ۴۷ واحد بزرگ استان( یخچال سازی، الکل فجر و نساجی بروجرد) راه اندازی و همچنین در ۲ سال گذشته ۲۷ واحد بزرگ ( پالایشگاه پلدختر، سیمان دورود با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و سیمان ازنا) آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه در ۷۸ واحد بزرگ تولیدی در لرستان افزایش ظرفیت ایجاد شد گفت: برخی رسانه های استان مشتاق انتشار خبرهای منفی هستند اما باید به رویدادهای خوب استان هم اشاره کنند چراکه موجب امید در جامعه می شود.

برچسب ها: لرستان ، بودجه ، اعتبار
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار