فرهنگ زمینه ساز رشد و پیشرفت در زمینه های مختلف است
کد خبر: 1040463
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mff
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بر ضرورت تقویت و توسعه فرهنگ جامعه تأکید کرد و گفت: توسعه فرهنگ لازمه رشد در همه زمینه ها به ویژه رشد اقتصادی است.

به گزارش جوان از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی، عصر امروز در مراسم تجلیل از کارشناسان و هنرمندان صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: کارشناسان و هنرمندان صدا و سیما که در بخش‌های مختلف این سازمان و یا در بیرون از مرکز صدا و سیما در دستگاه های مختلف همکاری می‌کنند، از افتخار آفرینان جامعه و سرمایه‌های فرهنگی استان هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: جامعه امروز نیازمند تقویت فرهنگ و اصلاح رفتار اجتماعی است که این امر باید با خرد جمعی و تجمیع افکار مطرح شده از طرف کارشناسان تقویت شود.

وی افزود: جامعه علاوه بر تقویت فرهنگی نیازمند رصد رفتار اجتماعی  و اصلاحاتی که لازم است در رفتار اجتماعی صورت بگیرد، می باشد و فرهنگ به جامعه و افراد هویت می بخشد، اینکه نسل جوان ما بداند چه گذشته و پیشینه‌ای داشته‌ که با این دارایی‌ها می‌تواند چگونه به قله‌های رفیع نائل شود در هویت بخشی بسیار تاثیر گذار است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی عنوان کرد: چنانچه فرهنگ و اصلاح رفتار اجتماعی تقویت و گسترش پیدا کرد به دنبال آن توسعه و پیشرفت اقتصادی ایجاد می‌شود، به طور یقین رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی وابسته به تلاش  مدیران مدبری است که با طرح و برنامه صحیح و اعمال مدیریت فرهنگی رشد، بالندگی و پویایی جامعه را رقم بزنند و گام مؤثری را در جهت ارتقا و توسعه فرهنگی بردارند.

وی بیان کرد: برنامه‌های گوناگون صدا و سیما و تلاش کارشناسان این سازمان در رشد فرهنگی جامعه و رفع چالش‌های پیش رو بر کسی پوشیده نیست و در شکوفایی فرهنگی جامعه و جلوگیری از چالش‌ها بسیار مؤثر است.

پیام‌های آموزشی، تربیتی و اعتقادی در برنامه‌های صدا و سیما ترویج یابد

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: افزایش حجم تولید و تنوع برنامه‌ها، ارتقاء کمی و کیفی فیلم ها و سریال‌های مذهبی، تاریخی و گسترش پوشش جمعیتی از نقاط موفقیت آمیز صدا و سیما بوده است.

وی تصریح کرد: لزوم توجه بیشتر به ترویج پیام‌های آموزشی، تربیتی و اعتقادی در برنامه‌های صدا و سیما، انتخاب یک ساز و کار مناسب در استفاده از کارشناسان و صاحب نظران توانمند و همچنین لزوم توجه به محیط درونی در صدا و سیما بسیار اهمیت دارد .

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: مخاطب شناسی در سازمان صدا و سیما به صورت علمی  و مستمر ساخت برنامه‌ها بر اساس نیاز عام و خاص و همچنین نشان دادن ابعاد گسترده تهاجم فرهنگی به صورت هنرمندانه از دیگر وظایف صداو سیما است.

وی اظهار داشت: ایجاد همبستگی ملی، توجه به نکات آموزشی و تربیتی در برنامه‌های سرگرمی و تفریحی، امید به زندگی، فراهم کردن زمینه رشد هنرمندان متعهد، متدین، خوش فکر و انقلابی و اجتناب از موسیقی مبتذل که باعث سستی، انفعال و زمینه را برای از دست دادن هویت جوانان به وجود می آورد، باید جز برنامه‌های صدا و سیما در سطح کلان و استان باشد که در همین راستا همه مردم باید صدا و سیما را همراهی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: صدا و سیما باید مکانی را فراهم کند که نخبگان، فرهیختگان، برجستگان، جوانان انقلابی و متدین جامعه احساس کنند درهای صدا و سیما روی آنها باز و از آنها استقبال می‌شود.

برچسب ها: فرهنگ ، جامعه ، رشد
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار