اهدای 15هزار جلد کتاب به كتابخانه هاي عمومي خراسان شمالي
کد خبر: 1038814
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MF4
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
از سوی آستان قدس رضوی صورت گرفت
سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در ادامه روند اهدای کتاب به مراکز علمی و کتابخانه‌های سطح کشور، 15هزار جلد کتاب به نهاد كتابخانه هاي عمومي استان خراسان شمالي اهدا کرد.

علی محمد جهانی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی با حضور در کتابخانه سیار رضوی واقع در ساختمان بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، ضمن تقدیر ازعملکرد سازمان کتابخانه های رضوی در اهدای کتاب و غنی سازی کتابخانه های عمومی بجنورد، خراسان شمالی را یکی از استان های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد که طی 5 سال گذشته موفق به راه اندازی تعداد 25 باب کتابخانه شده است.

 

وی خراسان شمالی را به لحاظ سرانه فضای کتابخانه ای جز 3 استان اول کشور معرفی کرد و گفت: در حال حاضر تعداد72 باب کتابخانه در این شهرستان فعال است و با وجود 845 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های آن تقریبا به ازاء هر نفر جمعیت یک نسخه کتاب در این استان موجود است.


جهانی همچنین به سرانه عضویت کتابخانه های استان خراسان شمالی اشاره داشت که میانگینی بالاتر از سرانه کشوری دارد.


مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، ادامه داد: در حوزه کتاب با توجه به اینکه در سال های اخیر خرید کتاب توسط دولت کمتر شده نیاز زیادی به کتاب داشتیم و با این مجموعه ای که توسط آستان قدس رضوی به این استان اهدا شده قطعا تعدادی از کتابخانه های ما غنی سازی می شود.


جهانی، میانگین کتاب برای کتابخانه های روستایی را هزار نسخه برشمرد و گفت: با مجموعه اهدا شده از سوی این سازمان می توانیم 10 کتابخانه روستایی را صد درصد غنی کنیم.


وی، با توجه به افزایش قیمت کتابها، این اهدا را کمک بسیار بزرگی برای غنی سازی کتابخانه های این استان دانست و با توجه به عضویت 7 هزار نفر در کتابخانه مرکزی، اولویت را در غنی سازی منابع کتابخانه مرکزی این استان عنوان کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار