راه اندازی سامانه نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی
کد خبر: 1038716
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MDU
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان خبر داد؛
بهاروند، از حذف دفترچه های بیمه از اول اسفند ماه خبر داد و گفت: با راه اندازی سامانه نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی پرونده الکترونیک سلامت بیماران تشکیل می شود.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، امین بهاروند، امروز(27بهمن) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اول اسفندماه در هیچ یک از شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی دفترچه درمانی صادر نخواهد شد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به فرایند توسعه خدمات دیجیتالی، افزود: حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی از اولویت های سازمان تأمین اجتماعی است.

وی افزایش دقت، کاهش خطاهای کاربری در نسخه پیچی، صیانت از محیط زیست و حفظ درختان با حذف استفاده از کاغذ، سرعت بخشیدن به امور را از مزایای حذف دفترچه های کاغذی تأمین اجتماعی عنوان کرد.

بهاروند راه اندازی نسخه نویسی الکترونیک را در راستای در دست داشتن پرونده الکترونیک سلامت بیماران را مهم خواند و افزود: حذف سیستم کاغذی و راه اندازی نسخه نویسی الکترونیک برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت افراد مؤثر است.

وی با بیان اینکه از اول اسفند ماه سال ۱۳۹۹ بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران که صفحات دفترچه آنان به پایان می‌رسد، نیاز به دریافت دفترچه درمانی جدید ندارند، خاطرنشان کرد: این افراد می توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی می توانند از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان عنوان داشت: افراد زیر 18 سال که فاقد کارت ملی هستند جلد دفترچه درمانی مبنای پذیرش توسط مراکز درمانی خواهد بود.

بهاروند یادآور شد: بیمه‌ شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی پیش از رفتن به مراکز پزشکی می توانند استحقاق درمان خود را از طریق سامانه eservices.tamin.ir یا کد دستوری #۱۶۶۶* دریافت نمایند.

برچسب ها: دفترچه ، بیمه ، حذف
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار