کمیته امداد از حمایت عبور کرده و به توانمندسازی رسیده‌است
کد خبر: 1038312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M6y
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
بختیاری:
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به ایجاد ۲۰۰ هزار شغل تا پایان سال جاری تصریح کرده‌است که کمیته امداد از حوزه حمایت از مددجویان عبور کرده و به حوزه وسیع توانمندسازی وارد شده‌است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مرتضی بختیاری اظهار کرد: امام خمینی (ره) با نفس قدسی خود کمیته امداد را تأسیس کرد، زیرا خاستگاه انقلاب اسلامی حمایت از محرومین است و یکی از ارکان نظام اسلامی رسیدگی به وضعیت نیازمندان در حوزه عدالت اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های کشور برای تحقق این مسئله است.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهبرد‌های اصلی کمیته امداد امام خمینی که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار دارد، توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای تهیدستان با رعایت تکریم و حرمت‌گذاری است، تصریح کرد: کمیته امداد از حوزه حمایت عبور کرده و به حوزه وسیع توانمندسازی وارد شده‌است.

بختیاری با تأکید بر اینکه از قشر سالمند که مشمول طرح شهید رجایی هستند و همچنین اقشار دارای بیماری صعب‌العلاج تا آخر عمر حمایت می‌کنیم، افزود: سه رکن توانمندسازی شامل اشتغال، مسکن و فرهنگ‌سازی در زمینه خودباوری و خوداتکایی است و بر اساس برنامه پنج ساله ششم کمیته امداد مکلف بود، هر سال ۷۰ هزار اشتغال ایجاد کند که در سال اول یعنی سال ۹۶ به جای ۷۰ هزار ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد شد. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه این رقم در سال ۹۷ تعداد ۱۶۸ هزار شغل بود، تأکید کرد: در سال ۹۸ نیز ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل با ۴ هزارو۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شد و تا آخر دی ماه سالجاری نیز ۱۹۷ هزار شغل ایجاد شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۰ هزار شغل با ۶هزار میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شود.

بختیاری ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه توانمندسازی جامعه تحت هدف از طریق راهبری شغلی و هدایت شغلی و با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۰ مجلس دهم اعتبار کمیته امداد را ۱۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته که بر اساس آن میزان اشتغال را برای سال آینده ۳۰۰ هزار شغل در نظر گرفتیم، تصریح کرد: در راهبری شغلی افراد توانمند از ابتدا تا انتهای کار شامل آموزش، مهارت آموزی، تهیه مواد اولیه، نظارت بر شغل و کیفیت کار همچنین فروش محصولات را بر عهده دارند و امسال ۵۰ درصد اشتغال از طریق راهبری شغلی بود که در آن محصول تولید شده روی دست تولید‌کننده نمی‌ماند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به ایسنا گفت: در بحث هدایت شغلی با مجوز بانک مرکزی افرادی که برای ۴۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ایجاد اشتغال کنند تا ۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه تعلق می‌گیرد.

بختیاری با تأکید بر اینکه مسکن آرامش‌بخش‌ترین مباحث برای جامعه هدف است، تصریح کرد: هم اکنون ۲۳ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است و با مجموع واحد‌هایی که تحویل داده‌شده تا آخر سال ۴۳ هزار واحد مسکونی می‌توانیم تحویل جامعه هدف بدهیم که از جمله اولویت ما ایتام، خانواده‌های بیشتر از سه نفر، روستا‌ها و مناطق محروم هستند. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: حدود ۶۳ درصد از جامعه تحت پوشش ما زنان سرپرست خانوار هستند که ایجاد اشتغال خانگی در این بخش بسیار مهم است تا مادر بودن تحت تأثیر اشتغال بانوان قرار نگیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار