کمبود آب و برق سد راه تولید در البرز است
کد خبر: 1036352
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LbM
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
دبیرکل اتاق بازرگانیاستان البرز :
دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه این استان ظریفیت‌های مناسبی برای سرمایه گذاری دارد، گفت: زیرساخت‌های لازم برای ورود سرمایه گذاران به البرز به درستی فراهم نشده است.

سید فراز جبلی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، با اشاره به فعالیت‌های انجام شده توسط بخش خصوصی برای جذب و تشویق سرمایه گذاران، گفت: در این مورد اتاق ایران از اواخر دهه ۸۰ بحث بهبود مستمر محیط کسب و کار را دنبال کرد که در نهایت منجر به شکل گیری قانونی به همین نام شد.

دبیرکل اتاق بازرگانی با بیان اینکه قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار چکیده ای از تصمیمات کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران بوده است ، افزود: متاسفانه هیچگاه این موارد به درستی اجرایی نشد.

این مقام مسؤول تصریح کرد: دربحث سرمایه گذاری نباید به دنبال ارائه پیشنهاد به شخص سرمایه گذار باشیم، چرا که آنها خود مسیر درست را پیدا می‌کنند. از سویی زمانی که سرمایه گذار احساس امنیت کند و شرایط را برای سرمایه گذاری مناسب بداند به راحتی در این عرصه ورود می کند.

وی با این توضیح که در حال حاضر محیط کسب و کار پیش روی فعالان اقتصادی آنطور که باید برای جذب سرمایه گذاران مناسب نیست، اظهار داشت: بخشی از این‌ مشکلات در سطح کلان وجود دارد، به عنوان نمونه بحث میزان سود حاصل از سرمایه گذاری برای این افراد مطرح است، سودی که حداقل بالاتر از بهره‌های بانکی و یا سفته های بازار ارز باشد.

جبلی تاکید کرد: سرمایه گذاران در نتیجه سرمایه گذاری اقتصادی به دنبال درآمدی بالاتر از مواردی مانند بیت کوینی هستند که امروز تعدادی از سرمایه گذاران را به خود جذب کرده است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های غیرمولدی مانند سفته بازی‌ها و عدم‌ثبات ارز موجب شده که سرمایه گذار انجام فعالیت های اقتصادی که از راه دور و با نشستن در خانه هم پیش برده می شود را به چرخاندن یک کارخانه، پرداخت حقوق به نیروی کار و یا اخذ جواز کسب و کار ترجیح دهد.

دبیرکل اتاق بازرگانی استان البرز در بخش دیگری در مورد پتانسیل‌های سرمایه گذاری در البرز گفت: همجواری با پایتخت، نزدیکی به یک بازار مصرف بزرگ و در کنار آن بودن ظرفیت‌هایی مانند منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از جمله پتانسیل‌های البرز برای جذب سرمایه گذار است، اما در این مسیر متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای ورود سرمایه گذاران به درستی فراهم نشده است.

وی تاکید کرد: در شهرکهای صنعتی استان البرز از جمله فاز توسعه ای دو شهرک اشتهارد و کوثر هنوز زیرساخت‌های لازم مانند تامین آب بدرستی تعریف نشده و حتی کارخانه‌هایی هم که از قبل نیز در این شهرک مستقر شده اند، در بحث تامین آب قابل استحصال مشکل دارند.

جبلی با اشاره به اینکه متاسفانه خیلی از طرح‌های توسعه ای استان البرز در بحث آمایش سرزمین مغفول مانده است، گفت: در چنین شرایطی یک سرمایه گذار باید تصمیم بگیرد که می‌تواند تحمل چنین سختی‌ها را به جان بخرد و در شهرکهای صنعتی سرمایه گذاری کند که هنوز معابر و راه‌های دسترسی مناسبی ندارند و یا تامین زیرساخت‌های آب و برق در این نقاط صنعتی با چالش همراه است.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه بهبود شرایط صادرات استان می‌تواند حاصل مواردی مانند بهتر شدن عملکرد گمرک البرز باشد، تصریح کرد: به عنوان نمونه بخشی از صادرات میوه و تره بار استان که از طریق پایانه‌های گمرکی دیگر استان‌ها از جمله هرمزگان انجام می‌شد اکنون از طریق گمرک البرز پیش برده می‌شود‌.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار