۳۲ هزار واحد روستایی در لرستان بهسازی و مقاوم سازی شده است
کد خبر: 1035652
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LQ4
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان:
رضایی، گفت: از مجموع ۱۱۶ هزار واحد مسکن روستایی استان ۳۲ هزار واحد بهسازی و مقاوم سازی شده است و ۳۷ هزار واحد مسکن روستایی نیازمند مقاوم سازی است.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، مسعود رضایی، در نشست مجازی با اصحاب رسانه اظهار داشت: ۱۵۳ هزار و ۱۵ واحد مسکن روستایی در لرستان وجود دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه برای این تعداد ۱۲۱ هزار سهمیه بازسازی و مقاوم سازی مصوب شده است، افزود: تاکنون حدود ۱۱۶ هزار تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۱۱۶ هزار واحد مسکن روستایی استان در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۲ هزار واحد بهسازی و مقاوم سازی شده است، گفت: حدود ۳۷ هزار واحد مسکن روستایی نیازمند مقاوم سازی است.

رضایی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبستان در زمینه اقدامات بنیاد مسکن در حوزه مسکن روستایی و تعهدات تا پایان سال جاری، گفت: از محل اعتبارات طرح ویژه سال 99، 6هزار و 500 واحد تاکنون سهمیه بهسازی مسکن روستایی ابلاغ شده است و خوشبختانه در مرحله جذب هستیم و امید است که با معرفی به بانک و عقد قرارداد هرچه زودتر این تسهیلات ابلاغی جذب شود.

وی در زمینه وضعیت مقاوم سازی مسکن روستایی و اجرای طرح هادی روستایی، ادامه داد: در خصوص نرم مقاوم سازی کشوری که 48 درصد است و در حال حاضر این میانگین در استان ما 76 درصد است و با هدف گذاری انجام شده امید است در پایان سال به با جذب این تسهیلات، مقاوم سازی را به عدد بالایی تا 82 درصد برسانیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با اشاره به اینکه در شهرستان های بروجرد و دورود میانگین مقاوم سازی بالا و در برخی مناطق پایین است، گفت: در بخش هایی از ذلقی و ززو ماهرو، قلایی سلسله، سپید دشت خرم آباد و مناطقی از دلفان مسکن روستایی نیازمند مقاوم سازی بیشتر است.

وی با بیان اینکه در سامانه بازسازی منازل آسیب دیده از سیل حدود ۱۲ هزار و ۶۲۰ واحد خسارت دیده احداثی ثبت شده است، عنوان کرد: این تعداد ۱۲ هزار به بهره برداری رسیده  و مابقی حدود سه درصد در مناطق روستایی و ۱۰ درصد در شهرها در حال انجام است.

رضایی در رابطه با طرح های عمرانی خسارت دیده از سیل استان اظهار داشت: در این راستا ۲۲۰ میلیارد تومان برای مشکلات زیرساخت تأمین اعتبار شد.

وی ادامه داد: ۱۲۰ میلیارد تومان برای سه طرح شاخص چم مهر، بابازید، دیواره سازی پلدختر و ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح های ایمن سازی استان در نظر گرفته شد که ۱۰۰ درصد جذب شد.

رضایی تأکید کرد: مقاوم سازی روستاها نباید از ماهیت روستایی فاصله گرفت و در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه طرح اقدام ملی شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اداره کل بنیاد مسکن کارگزار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه 9 روستای لرستان واجد ارزش بافت تاریخی و گردشگری است، گفت: این روستاها با هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شناسایی وثبت می شوند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار