سرقت‌های سریالی نقش سیاهی‌لشکر از همراهان بیماران
کد خبر: 1027533
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JJ7
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵
زن جوانی که در فیلم‌های سینمایی در نقش سیاهی‌لشکر حاضر می‌شد به اتهام بیهوش کردن بیماران و سرقت اموالشان بازداشت شد. متهم مدعی است شیوع کرونا او را بیکار کرده و برای همین با شیوه‌ای که آن را در یکی از فیلم‌ها دیده تصمیم به سرقت گرفته است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: چندی قبل به مأموران پلیس تهران خبر رسید زن جوانی به طرز مشکوکی داخل محوطه بیمارستانی بی‌هوش و اموالش سرقت شده است. شاکی در توضیح ماجرا گفت: «چند روز قبل مادرم بیماری کرونا گرفت و برای درمان او را به بیمارستان منتقل کردیم. بخش بیماران کرونایی قرنطینه بود و پزشکان اجازه نمی‌دادند من کنار مادرم باشم، اما من نگران حال مادرم بودم و هر روز به بیمارستان می‌آمدم و داخل محوطه می‌نشستم و از طریق پزشکان و پرستاران جویای احوال مادرم بودم و دوباره عصر به خانه‌مان برمی‌گشتم.»

وی ادامه داد: «امروز مثل همیشه به بیمارستان آمدم و روی نیمکتی داخل محوطه نشسته بودم که زنی حدوداً ۴۵ ساله در حالی که پاکت آبمیوه بزرگی همراه چند لیوان یک‌بار مصرف در دست داشت، کنارم نشست. زن ناشناس خودش را فرشته معرفی کرد و گفت وضع مالی خوبی دارد و مدتی است به بیمارستان‌ها سرکشی می‌کند و به بیماران نیازمند کمک و برای آن‌ها دارو و مواد غذایی تهیه می‌کند. او گفت خیر است و دوست دارد به خاطر این گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی که برای مردم به‌وجود آمده به افراد نیازمند کمک کند و از من خواست چنانچه فرد یا بیمار نیازمندی را می‌شناسم به او معرفی کنم. زن ناشناس با حرف‌هایش اعتماد مرا جلب کرد و دقایقی بعد پاکت آبمیوه را باز و دو لیوان از آن پر کرد و یک لیوان را خودش خورد و یک لیوان را هم به من تعارف کرد. ابتدا لیوان آبمیوه را نگرفتم، اما آنقدر اصرار کرد که از او گرفتم و نوشیدم. لحظاتی بعد سرم گیچ رفت و دیگر چیزی نفهمیدم تا اینکه پس از شش ساعت روی نیمکت از خواب بیدار شدم و فهمیدم زن ناشناس با آبمیوه مسموم مرا بی‌هوش کرده و تمامی طلاهایم که ۴۰ میلیون تومان ارزش داشت و ۲۰ میلیون تومان پول نقد که به صورت چک پول داخل کیفم بود، سرقت کرده است.»

شکایت‌های سریالی

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی علی ایرد‌موسی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه مأموران پلیس با شکایت‌های مشابه روبه‌رو شدند.

در حالی که هر روز به تعداد شکایت‌های زن ناشناس اضافه می‌شد، مأموران پلیس به صورت نامحسوس چند بیمارستانی را که احتمال می‌دادند متهم برای شکار طعمه به آنجا می‌رود، تحت نظر گرفتند و در نهایت چند روز قبل وی را که با همان ترفند قصد داشت همراه بیماری را داخل محوطه بیمارستان بی‌هوش و اموالش را سرقت کند، بازداشت کردند. متهم که شهره نام دارد پس از دستگیری به دادسرای ویژه سرقت منتقل شد و به جرمش اعتراف کرد. متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر و شناسایی شاکیان احتمالی به دستور قاضی علی ایرد‌موسی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.


گفتگو با بازیگر سیاهی لشکر

سابقه دارید؟

نه سابقه ندارم.

از کی شروع به سرقت کردید؟

از اول مهر امسال تصمیم گرفتم سرقت کنم.

چرا؟
به خاطر فقر و بدبختی و هزینه‌های سرسام‌آور زندگی.

یعنی تا قبل از مهر ماه مشکل مالی نداشتید؟

نه کار داشتم، اما مدتی قبل بیکار شدم.

بیشتر توضیح دهید.

من از دوران کودکی عاشق بازیگری بودم و وقتی هم بزرگ شدم دنبال بازیگری رفتم، اما همیشه نقش‌های حاشیه‌ای و سیاهی‌لشکر را به من می‌دادند.

در این چند سال به عنوان سیاهی لشکر در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی زیادی بازی کردم و در انتظار روزی بودم که کارگردان‌ها نقش بهتری را به من پیشنهاد دهند. به هر حال من از این راه هزینه زندگی خودم و دو فرزندم را تأمین می‌کردم تا اینکه ویروس کرونا آمد و تعداد زیادی از کارگردان‌ها تولید فیلم‌هایشان را متوقف کردند و من بیکار شدم. چند ماهی با پس‌اندازی که داشتم زندگی را گذراندم، اما از مهر امسال تصمیم گرفتم به این شیوه از همراهان بیماران سرقت کنم و هزینه زندگی‌ام را از این راه تأمین کنم.

چه شد که این شیوه را انتخاب کردید؟

در یکی از فیلم‌هایی که بازی کردم این شگرد را دیدم و انتخاب کردم. در آن فیلم زنی با آبمیوه زنان دیگر را مسموم و اموالشان را سرقت می‌کرد.

فکر نمی‌کردید زنانی را که مسموم می‌کردید فوت کنند؟

معمولاً به اندازه‌ای قرص خواب‌آور به آبمیوه اضافه می‌کردم که چند ساعتی به خواب بروند.

یعنی می‌دانستید چقدر باید اضافه کنید؟

نه، اما سعی می‌کردم کم اضافه کنم.

اگر کسی به شما مشکوک می‌شد چه می‌گفتید؟

به سرعت کارم را انجام می‌دادم و اگر کسی هم به من مشکوک می‌شد، می‌گفتم دوربین مخفی است، مثلاً یک بار یکی از طعمه‌هایم متوجه شد که قرص داخل لیوان ریخته‌ام که به او گفتم شما در مقابل دوربین مخفی هستید و مدعی شدم برای برنامه‌ای با تلفن همراهم کلیپ‌های ویدئویی می‌سازم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار