ستاد اجرایی فرمان امام ۳۰۰ هزار شغل تا پایان امسال ایجاد می‌کند
کد خبر: 1026855
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J8B
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۱
مراسم شکرانه بهره‌برداری از ۱۵۰ هزار شغل با حضور رئیس قوه قضاییه و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، در نمایشگاه دایمی ستاد اجرایی برگزار شد.
محسن محمدی
سرویس ایران جوان آنلاین: با حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه و محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مراسم شکرانه بهره‌برداری از ۱۵۰ هزار شغل در نمایشگاه دایمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد. آیت‌الله رئیسی پس از بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه دایمی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: اقدامات ارزشمندی که ستاد اجرایی در کشور انجام داده، جلوه‌ای از تحقق شعار «ما می‌توانیم» و اجرایی کردن گام دوم انقلاب اسلامی است. وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام ثابت کرده با در کنار هم قراردادن فکر و اندیشه و مدیریت جهادی، می‌توان بزرگترین مشکلات را با کمک نیرو‌های جوان از سر راه برداشت.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه فعالیت‌های گسترده ستاد در حوزه مبارزه با کرونا و ایجاد اشتغال، شگفت‌انگیز و قابل تقدیر است، ادامه داد: اقدامات بزرگی در ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص تولید واکسن کرونا صورت گرفته که دولت و وزارت بهداشت باید درخصوص حمایت و به نتیجه رسیدن آن، تسریع کنند؛ باید جلوی افزایش میزان تلفات این بیماری را در کشور گرفت و اجازه نداد که در اقدامات علمی صورت گرفته، ثانیه‌ای وقفه و تأخیر غیرمنطقی ایجاد شود. رئیسی خاطرنشان کرد: من از دکتر مخبر پرسیدم که اشتغال‌های ایجاد شده توسط ستاد هم آیا از جنس آمار برخی دستگاه‌های اجرایی است که یک ساعت کار در هفته را هم شغل حساب می‌کنند یا نه که آقای مخبر گفتند خیر، معیار ما اشتغال واقعی است و برای تک تک این ۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده، شماره و کدملی افراد موجود و قابل راستی‌آزمایی است. رئیس قوه قضاییه ادامه داد: همت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد ۱۵۰ هزار شغل واقعی در کشور طی چندماه و وعده ایجاد ۳۰۰ هزار شغل طی یک سال آنهم با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا، نشانه زمان‌شناس بودن این مجموعه و درک مشکلات کشور دارد.
وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی به برکت دستور امام راحل شکل گرفت و امروز برکات آن را می‌بینیم، تأکید کرد: دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان امام، پاسخ مناسبی است برای کسانی‌که چشم امید به اتفاقات و انتخابات‌های بیگانگان دارند و منتظرند که این رأی بیاورد یا آن و نمی‌دانند که تمام گره‌های ما فقط به دست جوانان خودمان باز می‌شود. این مسئول با بیان اینکه یکی از محور‌های تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محرومیت‌زدایی است، گفت: فقر محصول بی‌عدالتی‌های اجتماعی است. رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه اجرای عدالت می‌تواند فقر، تبعیض و فساد را از بین ببرد، افزود: اجرای عدالت در تمامی بخش‌ها باید به وقوع بپیوندد؛ عدالت در اجرای قانون و همچنین عدالت در توزیع امکانات و ظرفیت‌ها بسیار مهم است. وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در کاهش ورود پرونده به عدلیه تأثیرگذار است، گفت: یکی از راه‌های مهم پیشگیری از وقوع جرم، افزایش تولید و ایجاد اشتغال است و ایجاد ۱۵۰ هزار شغل یعنی جلوگیری از هزاران جرم و پرونده در کشور.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: در برخی کشور‌های اروپایی، اقتصاد دریایی بیش از ۵۰ درصد از تولید ناخالص ملی‌شان را از آن خود کرده، اما در برخی نقاط کشور ما با وجود ظرفیت‌هایی مثل دریا و معدن و زمین هنوز مددجوی کمیته امداد وجود دارد؛ بنابراین باید مجموعه‌ای توانمند، نیروی کارآمد را برای فعال شدن تولید و اشتغال به کار بگیرد.

توانایی ایجاد یک میلیون شغل در سال را داریم

در ادامه این مراسم رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا به امروز ۱۵۰ هزار شغل با استفاده از ظرفیت ۳۵ هزار طرح به بهره‌برداری رسیده است، گفت: قول می‌دهیم تا پایان سال به وعده‌ای که داده‌ایم، عمل کنیم و ۳۰۰ هزار شغل را با استفاده از ظرفیت ۱۰۰ هزار طرح ایجاد کنیم. محمد مخبر با اشاره به اینکه با ایجاد این ۱۵۰ هزار شغل، ۱۷درصد از گوشت قرمز کشور یعنی ۲۶ هزار تن و ۹ هزار تن گوشت سفید تأمین می‌شود، گفت: با فعالیت‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام از واردات بسیاری از محصولات جلوگیری شده است. وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث پیشرفت و تفاوت پیشرفت با توسعه را مطرح کرده‌اند، اما متأسفانه در کشور به مسائلی که ایشان مطرح می‌کنند، سطحی نگاه می‌شود و نگاه عمیقی نداریم.

مخبر با بیان اینکه اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی توجه نکنیم، آسیب‌های جدی به‌وجود خواهد آمد، بر مسئله عدالت نیز تأکید کرد و افزود: مشخصه یک نظام اسلامی، برقراری عدالت است. تمامی فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در راستای برقراری عدالت است. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه اساسی‌ترین مسئله در زمینه عدالت، عدالت اقتصادی است، تصریح کرد: اگر عدالت اقتصادی در جامعه حاکم نشود، با وجود اجرای دیگر مؤلفه‌های عدالت در جامعه، با مشکل مواجه می‌شویم. وی خاطرنشان کرد: در مسائل اقتصادی دو نوع محدودیت یعنی محدودیت در منابع و محدودیت در مدیریت وجود دارد، اما زمانی‌که ما به مردم وصل می‌شویم، هر دو محدودیت رفع می‌شوند. این مسئول با مهم خواندن اشتغال خرد و خانوادگی، یادآور شد: ۹۸ درصد از بنگاه‌های کشور‌های در حال توسعه با اشتغال خرد و خانوادگی مرتبط است. اگر ظرفیت‌های لازم به وجود بیاید، این آمادگی را در کشور می‌بینم که هر سال یک میلیون اشتغال خرد و جدید ایجاد شود. مخبر افزود: پیش‌بینی شده تا دو سال دیگر، ۶۰ درصد اقتصاد در اختیار اقتصاد دیجیتال قرار بگیرد؛ ابزار اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و سخت‌افزار نیست بلکه ابزار مهم این اقتصاد، نخبگان و مردم هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار