شرکت مشارکتی بنیاد برکت 297 فرصت شغلي براي رامهرمزي ها ايجاد کرد
کد خبر: 1025498
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ImI
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرايي فرمان امام در خوزستان اعلام کرد:
شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام که در زمینه تولید و بسته‌بندی انواع سبزیجات تازه و منجمد و صیفی‌جات فعال است و ظرفیت تولید و فرآوری 250 تن محصول در طول سال را دارد...
سجاد مرسلي

شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام که در زمینه تولید و بسته‌بندی انواع سبزیجات تازه و منجمد و صیفی‌جات فعال است و ظرفیت تولید و فرآوری 250 تن محصول در طول سال را دارد، با ايجاد 297 فرصت شغلي براي اهالی رامهرمز در استان خوزستان به بهره برداري رسيد.

 

***

 

به گزارش جوان آنلاين، روز گذشته و در جریان سفر امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت به استان خوزستان بود که شرکت سبز آرا بنه رامهرمز به عنوان طرح مشارکت اقتصادی بنگاه‌محور این بنیاد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شرکت مشارکتی بنیاد برکت در زمینه تولید و بسته‌بندی انواع سبزیجات تازه و منجمد و صیفی‌جات فعاليت مي کند و ظرفیت تولید و فرآوری 250 تن محصول در طول سال را داراست.

حالا شرکت سبز آرا بنه موجب شده تا  بيش از15 هکتار از زمین‌های روستایی رامهرمز به زیر کشت بروند و 60 کشاورز بر روي اين زمين ها مشغول به کار شوند.

در همين راستا مدیرعامل بنیاد برکت در مورد مجموع مشاغلي که اين شرکت مي تواند ايجاد کند، مي گويد: «شرکت مشارکتی بنیاد برکت در مجموع برای 250 نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده که همه این نیروها از ساکنان و اهالی بومی منطقه هستند.

مدني سرمایه‌گذاری برای افتتاح این واحد تولیدی را 20 میلیارد ریال اعلام کرده و ادامه مي دهد: «با توسعه فضا و تجهیزات این شرکت توسط بنیاد برکت، امکان تولید سالانه 250 تن انواع سبزی و صیفی فراهم شده است و اين واحد توليدي در رامهرمز امکان صادرات محصولات خود را به شکل تازه، منجمد و خشک شده به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، امارات، عمان و غیره دارد و به زودی این فرآیند آغاز می‌شود. »

وي با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در روستاهای کشور تصريح مي کند: «بنیاد اساس کار خود را در حوزه‌های توانمندسازی، محرومیت‌زدایی و عمرانی در مناطق روستایی تعریف کرده و به ایجاد اشتغال در این مناطق ورود جدی داشته است.»

 

ايجاد 18هزار فرصت شغلي در روستاها

هم اکنون بنیاد برکت در 8 هزار روستا فعاليت دارد و با حمايت از مشاغل مختلف در صدد گسترش آنهاست. بطوريکه تا به امروز 62 هزار طرح اشتغال‌زایی در روستاهاي مختلف اجرا شده که ایجاد بیش از 180 هزار فرصت شغلی را به دنبال داشته و منجر به افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامپروری از جمله گوشت قرمز، سفید، فرش دستبافت و عسل شده است.

بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی نیز در 2500 روستا ورود کرده و تا کنون 1400 مدرسه و 227 خانه بهداشت را در این مناطق به بهره‌برداری رسانده است. همچنین 18 هزار واحد مسکونی روستاییان نیز در دست ساخت است.

مدیرعامل بنیاد برکت مي گويد: «یکی از اقدامات موثر ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت شناسایی زنجیره‌های تولید است که شامل مشاغل خرد و خانگی هم می‌شود و این مشاغل را به حلقه‌های بالادستی پیوند می‌دهد. تکمیل زنجیره‌های تولید باعث تامین بازار فروش، برندسازی و صادرات محصولات می‌شود.»

وی با اشاره به افتتاح شرکت مشارکتی بنیاد برکت در رامهرمز تصريح مي کند: «فعالیت این شرکت یک زنجیره تولید در محصولات کشاورزی را در منطقه ایجاد می‌کند و مانع از خام فروشی و از بین رفتن محصولات می‌شود.»

 مدني از طراحی 20 زنجیره در حوزه‌های مختلف توسط این بنیاد خبر داده و مي گويد: «این زنجیره‌ها در حوزه‌هایی همچون کشاورزی با اتصال میان مشاغل، مردم و حلقه‌های بالادستی، هم اشتغال را پایدار می‌کنند و هم ارزش افزوده را بالا می‌برند.»

در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان خوزستان پروژه هاي ديگري نيز در دستور کار بود که طرح آب‌رسانی به روستای کوت شیخ در حومه رامهرمز به بهره‌برداری رسید. بنیاد برکت برای آب‌رسانی به این روستا 25 میلیارد ریال هزینه کرده و برای عملیاتی شدن طرح، 16 کیلومتر لوله‌گذاری شده است.

مديرعامل بنياد برکت از طرح آبیاری تحت فشار روستای بنه حاجی نيز بازدید کرد. این طرح قابلیت آب‌رسانی به 280 هکتار سطح زیر کشت را دارد و برای 50 خانوار اشتغال‌زایی کرده است. اعتبار هزینه شده از سوی بنیاد برکت برای این طرح 15 میلیارد ریال است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار