۴۴ جایگاه سوخت «سی ان جی» در اصفهان ناایمن بود
کد خبر: 1023185
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IAz
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مدیرکل استاندارد استان اصفهان:
محمود فرمانی گفت: در حال حاضر ۴ ۴ جایگاه «سی ان جی» در استان اصفهان نا ایمن است و اجازه ارائه خدمات به شهروندان را نداشت.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرکل استاندارد استان اصفهان در نشست خبری با بیان استاندارد مبنای قضاوت و داوری در خصوص کیفیت کالاها برای صادرات و واردات است، اظهار داشت: این سازمان بر روی اجرای استانداردها، ایمنی آسانسورها، شهربازی‌ها، باسکول‌های سبک و سنگین در اصناف و نازل‌های سوختی و عیارسنجی فلزات گرانبها به عنوان تنها مرجع نظارت دارد.

وی با بیان اینکه جایگاه سازمان ملی استاندارد تغییر کرده است و تحت نظارت مستقیم نهاد ریاست جمهوری فعالیت می‌کند، افزود: رئیس این سازمان را نیز معاون اول رئیس جمهور منصوب می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان با بیان اینکه نامگذاری هر سال توسط رهبر معظم انقلاب با هدف خاصی صورت می‌گیرد و طی یک دهه اخیر ایشان همواره به موضوع‌های اقتصادی توجه داشته‌اند، اضافه کرد: ایشان طی سال‌های اخیر به تولیدات داخل و توسعه صادرات تاکید داشتند و در این زمینه اداره استاندارد نقش بسزایی دارد.

شاخص‌های در نظر گرفته شده برای استانداردها در راستای رونق تولید است

وی با بیان اینکه شاخص‌های در نظر گرفته شده برای استانداردها در راستای رونق تولید است، اضافه کرد: هدف ما کیفی سازی رونق تولید، تأمین نیاز داخل و همچنین افزایش صادرات به بازارهای جهانی است، از این رو استاندارد باید به مطالبه ملی تبدیل شود تا بتوان عملکرد موفقی داشت.

فرمانی با تاکید بر اینکه با توسعه فرهنگ توجه به استانداردسازی هزینه‌های استاندارد نیز کاهش پیدا می‌کند، گفت: ترویج فرهنگ استاندارد سازی امنیت روانی جامعه را نیز تقویت می‌کند.

وی با بیان اینکه در تدوین استانداردهای ملی ذی نفعان مختلفی وجود دارد، افزود: استاندارد سندی علمی، مدون و مورد پذیرش اکثر افرادی است که در آن ذی نفع هستند و به صورت یک طرفه و با اجبار تدوین نشده است.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان با بیان تاکنون ۳۳ هزار و ۹۶۷ عنوان استاندارد در کشور تدوین شده است، اضافه کرد: سازمان استاندارد ایران تنها سازمانی است که اسناد خود را به شکل رایگان در اختیار جامعه هدف قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سال جاری یک واحد تولیدی و یک واحد آموزشی موفق به دریافت مقام نمونه کشوری شده‌اند، اضافه کرد: همچنین ۱۸ واحد تولیدی نیز رتبه نمونه استانی را دریافت کرده‌اند.

فرمانی گفت: همچنین هفت واحد در استان به عنوان واحد شایسته تقدیر معرفی شدند.

وی با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال در حوزه تدوین استانداردهای جدید ۱۲۲ مورد انجام شده است، ادامه داد: ۱۱۳ مورد پرونده در خصوص رعایت استاندارد اجباری رسیدگی شده است.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان ادامه داد: همچنین در سال جاری ۱۱۷ مورد کاربرد استاندارد تشویقی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در شش ماه امسال سه هزار و ۳۶۴ مورد بازرسی از واحدهای تحت پوشش انجام شده است، افزود: همچنین نظارت و بازرسی از ۴۶۹ شهربازی و ۲۰۰ بازرسی از برچسب‌های کنترل انرژی در سطح بازار اصفهان انجام شده است.

فرمانی به بازرسی و سنجش دو هزار و ۴۰۰ نازل سوخت، ۸۵۰ باسکول سبک و سنگین و ۷۰۰ ترازو در واحدهای صنفی اشاره کرد و افزود: همچنین در این بازه زمانی از ۱۷۳ نمونه مصنوع طلا نمونه گیری شده است.

۴۴ جایگاه سوخت «سی ان جی» در اصفهان ناایمن بود

وی همچنین به سنجش ۱۸۲ نازل «سی ان جی» در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که در سال جاری و از مرداد ماه تاکنون ۷۳ مورد بازرسی از جایگاه‌های سوخت «سی ان جی» انجام شده است که از این تعداد ۲۷ جایگاه تأیید ایمنی گرفتند.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان اضافه کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته است مشخص شد که ۴۴ جایگاه سوخت «سی ان جی» در سطح استان اصفهان دارای تا ایمنی‌های کم خطر و پرخطر بودند که از این تعداد دستور قطع گاز ۳۷ جایگاه صادر شد و در این خصوص در ۳۱ جایگاه این موضوع اعمال شد.

وی تصریح کرد: تا کنون از ۳۱ جایگاهی که قطع گاز شدند ۱۷ جایگاه موفق به دریافت تأیید ایمنی شدند و هنوز ۱۴ جایگاه مجوز ارائه خدمات را ندارند.

فرمانی در خصوص نظارت بر استانداردهای ماسک‌های توزیع شده در بازار ابراز داشت: در این زمینه هنوز استاندارد واحدی نداریم و تدوین این استاندارد در دستور کار است.

وی با بیان اینکه در زمینه نظارت بر استانداردهای آسانسورها اداره استاندارد ضمانت اجرایی لازم را ندارد، تصریح کرد: در این زمینه باید توجه داشت که ما تنها امکان نظارت بر ساختمان‌های در حال ساخت را داریم و ساختمان‌های ساخته شده از قبل را نمی‌توانیم نظارت کنیم.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان در خصوص ایمن‌سازی آسانسور در بیمارستان‌های اصفهان نیز گفت: در این زمینه چون همه بیمارستان‌های اصفهان تا قبل از سال ۸۲ ساخته شده‌اند امکان نظارت بر روی آنها را نداریم اما با آنها مکاتبه کرده‌ایم تا برای حفظ جان استفاده کنندگان ایمنی لازم را رعایت کنند.

وی در خصوص برخوردهای صورت گرفته با واحدهای تولیدی متخلف نیز گفت: در شش ماهه امسال ۱۹ واحد تولیدی به دادگاه معرفی شده، ۸۴۴ واحد تذکر گرفته‌اند و ۷۳ مورد رسیدگی به شکایت داشتیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار