تزریق واکسن آنفلوآنزا در البرز آغاز شد
کد خبر: 1021211
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hf9
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
زنان باردار و جانبازان بالای ۵۰ درصد می توانند جهت دریافت واکسن آنفولانزا به مراکز بهداشتی مراجعه کنند .

تیم های سیار برای انجام واکسیناسیون در اماکن تجمعی مانند آسایشگاه ها و دیگر اماکن نگهداری سالمندان ، معلولین و کودکان اعزام می شوند.

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این خبر افزود : اولین محموله واکسن آنفلوآنزا تحویل معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گردید و با توجه به اهمیت دریافت واکسن توسط افراد واجد شرایط به خصوص کادر بهداشت و درمان که در صف مقدم مبارزه با بیماری کرونا ویروس هستند تزریق واکسن از همین امروز برای همکاران مراکز بهداشتی و بیمارستان ها و فوریت های پزشکی در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

دکتر مستوفی ادامه داد: تیم های سیار برای انجام واکسیناسیون در اماکن تجمعی مانند آسایشگاه ها و دیگر اماکن نگهداری سالمندان ، معلولین و کودکان اعزام می شوند که گزارش آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی عنوان کرد : واکسن آنفلوانزا به تدریج در مراکز خدمات جامع سلامت ، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت توزیع شده و بر اساس برنامه مدون برای گروه های حساس مانند زنان باردار ، جانبازان بالای 50% (با ارائه کارت شناسایی ) طبق شیوه نامه های ابلاغی وزارت بهداشت تلقیح خواهد شد و سه شاخص سرعت ، دقت و نظارت سرلوحه کار مدیران و کارشناسان خواهد بود و ثبت مشخصات کلیه افرادی که تزریق واکسن برای ایشان انجام گرفته در سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) الزامی و ضروری می باشد.

رئیس مرکز بهداشت استان تاکید کرد: سایر بیماران مانند افراد دارای تالاسمی ، پیوند اعضاء، دیالیز و افرادی که تحت شیمی درمانی قرار دارند در همان محل درمان واکسینه می شوند و نیازی به مراجعه به مراکز بهداشتی ندارند.وی عنوان کرد : همچین سهمیه زندان های موجود در استان نیز به سازمان زندان ها تحویل می شود.

وی خاطر نشان کرد : واکسن آنفلو لانزا برای سایر شهروندان از طریق داروخانه های خصوصی توزیع خواهد شد که توسط مسئولین امر در این خصوص اطلاع رسانی انجام خواهد شد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار