کلینیک صنعت یکی از اصلی ترین عوامل تحقق جهش تولید است
کد خبر: 1019584
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HEu
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در نشست کارگروه کلینیک صنعت استان خراسان؛
رضا شجاعی گفت: مسئولیت کلینیک صنعت از خرداد ماه سال گذشته به جهت رفع موانع و مشکلات کل صنایع استان خراسان رضوی به این شرکت واگذار شد تا با بهره گیری از مشاوران و تشکل‌های بخش خصوصی، واحدهای تولیدی دارای مشکل را شناسایی و برای احیای آنها راه‌حلی اتخاذ کند.

رضا شجاعی افزود: در سامانه کلینیک صنعت ۷۰۰ مشاور خبره صنعتی بارگزاری شده است که ۱۰ درصد از آنان مربوط به خراسان رضوی است و صاحب هر واحد تولیدی می‌تواند با ورود به این سامانه مشاور خود را تعیین کند .
وی با اشاره به فعالیت ۹۰ دفتر مشاور در مشهد ادامه داد :  در مرحله اول ورود کلینیک صنعت برای رفع مشکل واحد تولیدی ، پایش آن به صورت ویزیت عمومی انجام می‌شود که این اقدام با همکاری انجمن بسیج مهندسین استان صورت می گیرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: در مرحله بعد عارضه یابی عمیق واحد تولیدی انجام می‌گیرد و در این بخش از گروه‌های تخصصی‌تر بهره گرفته شده و پروژه بهبود برای آنها اجرا می‌شود .
وی افزود: پروژه بهبود کاملا  الکترونیکی است ، بدین صورت که قراردادی بین واحد تولیدی و مشاور منعقد می شود و در صورتی که اجرای فرآیند بهبود لازم بود ،  به اجرا گذاشته می‌شود و در نهایت تولیدکننده نتیجه اقدامات برای حل مشکل خود را در سامانه ثبت می‌کند تا نظارت لازم در این زمینه انجام شود .
شجاعی ادامه داد: سال گذشته عارضه یابی و بازگشت به چرخه تولید ۹۲۲ واحد راکد و نیمه راکد با اشتغال از دست رفته 8361  نفر در استان خراسان رضوی در دستور کار کلینیک صنعت قرار گرفت ؛ که با اقدامات مناسب انجام گرفته در قالب کلینیک صنعت ، ۱۱۰ واحد تولیدی با اشتغال 2600  نفر به چرخه تولید بازگشته اند که زمینه فعالیت این واحدها به ترتیب صنایع فلزی ، صنایع غذایی ، صنایع شیمیایی ، کانی‌ غیرفلزی ، نساجی ، برق و الکترونیک ، سلولزی و خدمات  بوده  است .
رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: از ابتدای امسال عارضه یابی  1235  واحد تولیدی در دستور کار کلینیک صنعت استان قرار گرفته است که از این تعداد ۴۲۷ واحد تولیدی راکد هستند و ۸۰۸ واحد تولیدی هم کمتر از پنجاه درصد ظرفیت خود تولید دارند .
همچنین شجاعی بیان داشت  که در سال جاری  تاکنون پایش و عارضه یابی ۱۳۲ واحد تولیدی در هفت شهرستان خراسان رضوی توسط کلینیک صنعت انجام گرفته که نتیجه آن تعریف ۲۴ پروژه بهبود و معرفی ۱۰۸ واحد به کارگروه‌های تخصصی مشاوره بوده است .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار