آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکن ملی در استان تهران
کد خبر: 1017798
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gm6
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
رئیس انجمن انبوه سازان تهران از ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در مناطق مختلف استان تهران خبر داد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکن ملی در مناطق مختلف تهران ایرج رهبر رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران، از آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در قالب تفاهمنامه بین انجمن انبوه سازان استان تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد و گفت: ۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در محلاتی از جمله شهریار، اسلامشهر، قرچک، ورامین، رباط کریم و پاکدشت هفته آینده با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی می‌شود.

او ادامه داد: ۲ ماه پیش تفاهمنامه‌ای بین انجمن انبوه سازان استان تهران با اداره کل راه و شهرسازی تهران در رابطه با اجرای طرح اقدام ملی مسکن منعقد شد و مقرر شد اراضی دولتی در محلات مختلف و در قالب تفاهم نامه در اختیار انبوه‌سازان و سازندگان قرار بگیرد و در نهایت ساخت این واحد‌ها آغاز می‌شود.

رئیس انجمن انبوه سازان یادآور شد: این تفاهم نامه تبدیل به یک قرارداد عامل ۴ بین انجمن انبوه سازان استان تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران شده و ساخت آن‌ها به زودی آغاز می‌شود.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران تصریح کرد: هم اکنون در چند نقطه تهران که اراضی آن‌ها آماده شده است و تعداد این واحد‌ها مشخص و ساخت آن‌ها کلید خواهد خورد.

رهبر تصریح کرد: هم اکنون این اراضی آماده شده و در حال تحویل است به زودی و تا چند روز آینده با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی و ساخت این واحد‌ها آغاز می‌شود.

رهبر بیان کرد: مقرر شده بود در تفاهم نامه بین انبوه سازان و اداره کل راه و شهرسازی ساخت ۲۰ هزار واحد انجام شود که در مرحله اول ساخت ۵ هزار واحد آغاز خواهد شد.

رئیس انجمن انبوه سازان همچنین درباره قیمت این واحد‌ها گفت: قیمت این واحد‌ها بر اساس شاخص‌هایی است که سازمان برنامه و بودجه تعیین کرده و در صورتی که ماه‌های آینده شاهد افزایش نرخ تورم نباشیم بر اساس همان شاخص‌ها این واحد‌ها ساخته و به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

رهبر توضیح داد: اصل تعیین قیمت این واحد‌ها براساس بهای زمین است و با توجه به آنکه این اراضی دولتی یا در قالب اجاره‌های ۹۹ ساله در اختیار انبوه سازان قرار داده شده است همین موضوع باعث می‌شود که فشار چندانی بر روی متقاضیان برای قیمت‌ها وارد نشود.

او توضیح داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی طرح اقدام ملی مسکن هستند و متقاضیان می‌توانند با دریافت این تسهیلات واحد‌ها را تحویل بگیرند.

رئیس انجمن انبوه سازان با اشاره به اینکه متقاضیانی که در مراحل اول و دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و واجد شرایط در پالایش‌های نهایی شده‌اند می‌توانند از این واحد‌ها استفاده کنند، افزود: متقاضیان پس از دریافت پیامک، آورده اولیه واریز را می‌کنند.

رهبر در پایان تصریح کرد: متراژ این واحد‌ها ۶۰ تا و ۸۰ متری است و بر اساس موقعیت و منابع مالی متقاضیان می‌توانند این واحد‌ها را انتخاب کنند.

برچسب ها: مسکن ، تهران ، تورم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار