حرم مطهر رضوی سیاهپوش می‌شود
کد خبر: 1016110
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GKs
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
مدیر روشنایی و خدمات فنی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: برای استقبال از ماه محرم، اماکن متبرکه رضوی از ۲۹ مرداد به مدت ۲ ماه سیاهپوش می‌شود.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: محمد صدقی با اشاره به اینکه در ماه محرم به میزان ۵۲۰۰ مترمربع پرچم و کتیبه مشکی در سطح اماکن متبرکه حرم حضرت رضا (ع) نصب خواهد شد، گفت: سیاهپوشی‌های اجرا شده در حرم مطهر به مناسبت ماه محرم و صفر متوالی خواهد بود و تنها متن کتیبه‌های سیاهپوشی نصب شده بر روی دیواره‌های صحن‌های داخلی و کتیبه‌های بزرگ نصب شده بر سردرب ایوان‌های حرم مطهر رضوی در ماه صفر متناسب با این ماه تغییر خواهد یافت.

مدیر روشنایی و خدمات فنی حرم مطهر رضوی افزود: همچنین در ماه محرم سیاهپوشی کتیبه‌های عمودی دیواری حرم مطهر به متراژ ۱۸۰۰ مترمربع، نصب پرچم‌های مشکی در صحن‌ها و داخل و خارج بست‌ها، سیاهپوشی گلدسته‌ها، سقاخانه، ساعت، نقاره خانه، آسایشگاه‌ها به تعداد ۵۲۰ پرچم اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: سه سقاخانه موجود در صحن‌های انقلاب اسلامی، قدس و جمهوری اسلامی نیز به وسیله حدود ۷۰ مترمربع پارچه مشکی رنگ در این مدت سیاه‌پوش خواهد بود.

صدقی اضافه کرد: این اداره با هدف ایجاد زمینه و بستر معرفتی مناسب برای زیارت زائرین و همچنین ایجاد جلوه بیشتر شعائر مذهبی و به دنبال توصیه و ارشادات تولیت محترم جهت هرچه با شکوه‌تر برگزار کردن سوگواری اهل بیت (ع) نصب کتیبه‌های بزرگ منقوش بر روی ایوان‌ها را از سال ۹۵، سیاهپوشی منقوش بر روی ستون‌های عمودی صحن‌های داخلی را در سال‌های اخیر و همچنین نصب پرچم‌های مشکی در لبه پشت بام‌های حرم مطهر را از محرم و صفر سال ۹۸ در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: مهـــر
برچسب ها: حرم مطهر ، محرم ، سوگواری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار