۶۸ باند سرقت و کشف یک هزار و ۱۹۱ میلیارد اموال مسروقه در اصفهان انهدام شد
کد خبر: 1014982
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G2g
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
فرمانده انتظامی استان اصفهان:
سردار" محمد رضا میرحیدری" از انهدام ۶۸ باند سازمان یافته جرم سرقت و کشف یک هزار و ۱۹۱ میلیارد اموال مسروقه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی طی مدت ۴ ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، فرمانده انتظامی استان،در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، مبارزه با سرقت را یکی از اولویت های اصلی و مهم فرماندهی انتظامی استان اصفهان عنوان کرد و گفت: ما خود را حافظ جان، مال و ناموس مردم می دانیم و هرگز اجازه نخواهیم داد عده ای قانونشکن  به اموال و حقوق مردم تعرض کنند.

وی به اقدامات موفقیت آمیز پلیس آگاهی استان اصفهان در خصوص مبارزه با جرم سرقت طی مدت مدت 4 ماهه ابتدایی سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت 68 باند سازمان یافته جرم سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان متلاشی شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: 11 مورد از این باندها مربوط به سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو، 5 باند مربوط به سرقت به عُنف، 29 باند مربوط به سرقت منزل، مغازه و اماکن ، 3 باند مربوط به سرقت خودرو و موتورسیکلت، 5 باند مربوط به سرقت احشام ، 6 باند مربوط به سرقت های خُرد و 9 باند نیز مربوط به سرقت سیم برق بودند.

سردار میرحیدری از افزایش 15.3 درصدی دستگیری ها نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در زمینه انهدام باندهای سرقت هم با رشد 74 درصدی نسبت به بازه زمانی سال قبل مواجه بودیم .

این مقام ارشد انتظامی، با بیان اینکه بیشتر باندهای سرقت منهدم شده، افراد غیربومی و به اصطلاح سارقان در حرکت بودند اضافه کرد: اقدامات بسیار دقیق، منسجم و هوشمندانه ای به منظور کنترل و رصد این باندها صورت گرفته که زحمات کارآگاهان سخت کوش پلیس آگاهی استان اصفهان در این بخش قابل تقدیر است .

سردار میرحیدری در ادامه از کشف یک هزار و 191 میلیارد ریال اموال مسروقه طی مدت 4 ماهه ابتدایی سال جاری توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد و گفت: عمده این اموال شامل خودرو، موتورسیکلت، لوازم منزل، لوزام صوتی و تصویری، قطعات خودرو، گوشی تلفن همراه، سکه و طلاجات بودند که با تلاش های صورت گرفته به مال باختگان تحویل شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اذعان کرد: آمارها نشان می دهند طی مدت مذکور در حوزه سرقت منزل ، خودرو، احشام و کیف قاپی با کاهش های قابل توجهی روبرو بودیم که یکی از دلایل آن نیز انهدام باندهایی است که در این گونه سرقت ها فعال بودند.

این مقام ارشد انتظامی به افزایش 4.1 درصدی سرقت های مهمه در استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: بحمد الله با تدابیر رئیس پلیس آگاهی ناجا و تمرکزی که کارآگاهان بر این موضوع داشتند شاهد کاهش های قابل توجهی در استان اصفهان از نظر وقوع سرقت های مهمه به ویژه سرقت های خشن بودیم.

سردار میرحیدری از افزایش 20 درصدی قدرت کشف پلیس آگاهی استان اصفهان در زمینه مقابله با سرقت محموله خبر داد و گفت:در کشف سرقت منزل5.7 درصد، در کشف کیف قاپی 3.7 درصد، در کشف سرقت موتورسیکلت 3.4 درصد و در سرقت اماکن 7/. درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشتیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، تلاش برای ارتقای سطح دانش ومهارت کارکنان، افزایش توان عملیاتی و آمادگی جسمانی و حرفه ای گرایی ماموران، کاهش فاصله وقوع تا کشف، توسعه کشف علمی جرایم ، تجهیز آزمایشگاه های تشخیص هویت و تمرکز بر هوشمندسازی را جزو اقدامات این فرماندهی به منظور تقویت پلیس آگاهی استان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: مجموعه اقدامات صورت گرفته باعث شده میزان تماس های تقدیر شهروندان از کارکنان پلیس آگاهی 21 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و انتقاد از این پلیس نیز 8 درصد کاهش یابد که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد و ماموران ما در این بخش  در کسب رضایت مردم که بالاترین عبادت نزد خداوند است همچنان موفق عمل کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار