افزایش 2 تا 5درصدی هزینه تامین کالای اساسی با انحصارطلبی صرافی بانکها
کد خبر: 1013603
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FgR
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران گفت: بانکهای عامل با ایجاد مانع در مسیر استفاده از ظرفیت صرافی های مجاز برای جابجایی ارز منجر به افزایش 2 تا 5 درصدی هزینه های تامین مواد اولیه می شوند.
به گزارش جوان آنلاین و به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (آوندا)، عباس حاجی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از صرافی های مجاز و مورد تایید بانک مرکزی امکان جابجایی منابع ارزی با هزینه و زمان کمتر برای تجار و تامین کنندگان کالاهای اساسی را دارند.
وی افزود: متاسفانه بانکهای عامل با ایجاد انحصار امکان چنین فعالیتی را به صرافی های مجاز نمی دهند و باید تمامی جابجایی های ارز با پرداخت 2 تا 5 درصد هزینه بیشتر و صرف زمان زیادتر از طریق صرافی بانکها انجام شود.
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران ادامه داد: انحصارطلبی بانکهای عامل برای جابجایی ارز از طریق صرافی های بانکی موجب شده تا هزینه های تامین مواد اولیه و کالاهای اساسی افزایش پیدا کند.
حاجی زاده با بیان اینکه عملکرد بانکها بخلاف مصوبه و ابلایه دفتر نظارت و مقررات ارزی بانک مرزی است، از بانک مرکزی درخواست کرد تا نسبت به اجرایی شدن مصوبات خود در این حوزه و جلوگیری از سود جویی کاسبان تحریم وظایف قانونی و نظارت بر عملکرد بانک ها را تشدید کند.
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: براساس بخشنامه اداره سیاست ها و مقررات ارزی بانک‌مرکزی به صراحت اجازه انجام جابجایی از طریق ذینفع را فراهم نموده اما سودجویی برخی بانک ها در عمل مانع اجرای این مصوبه گردیده است .
حاجی زاده اظهار کرد: با توجه به انحصارطلبی بانکهای عامل؛ تامین کنندگان مواد اولیه و کالاهای اساسی به ناچار باید با پرداخت ارز و هزینه بیشتر و اتلاف زمان زیادتر تمامی نقل و انتقالات ارزی را از طریق صرافی بانکهای عامل انجام دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار