تشدید بازرسی از ساختمان های بلند مرتبه در حال ساخت با نظارت دستگاه قضایی
کد خبر: 1013445
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fdt
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
در بازدید از دومین ساختمان بلند مرتبه مشهد تاکید شد؛
با نظارت دستگاه قضایی بازرسی های ایمنی و آتش نشانی از ساختمان های بلندمرتبه در حال احداث و بهره برداری در مشهد تشدید می شود.

امیر حسین جوانبخت قاضی شعبه 209 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و رئیس شورای راهبردی ایمن سازی ساختمان ها و اماکن پرخطردر حاشیه بازدید از دومین ساختمان بلند مرتبه شهر که با حضور معاون خدمات شهری شهرداری مشهد انجام شد، در این خصوص گفت: با هدف کاهش حوادث در ساختمان های بلند مرتبه و برج های اداری، تجاری و مسکونی در حال احداث و بهره برداری شهر مشهد و الزام مالکان به رعایت نکات ایمنی ، بازرسی های ایمنی و آتش نشانی از این اماکن تشدید می شود.
وی افزود: این بازدید ها با در نظر گرفتن الزامات قانونی، جنبه پیشگیرانه از حریق و حوادث و حمایتی از مالکین و انبوه سازان در راستای حفظ حقوق عامه انجام می شود.
وی اضافه کرد: از لحاظ اخلاقی، قانونی و شرعی، اگر در برج ها و ساختمان های بلندمرتبه در حال احداث و حتی پس از بهره برداری آسیبی به شهروندان وارد شود، مالکان و سازندگان طبق قانون باید پاسخگو باشند.
وی تصریح کرد: از همین رو اعضای کارگروه در بالاترین سطح ، ضمن بازدید از ساختمانهای بلند مرتبه و ارزیابی سطح ایمنی این اماکن، نواقص ایمنی و الزامات اجرایی و قانونی مد نظر آتش نشانی ،حوزه قضایی ، نظام مهندسی و شهرداری را به سازندگان ابلاغ و تا رفع کامل رصد می کنند .

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در ادامه این بازدید با بیان این که کارگروه با محوریت دستگاه قضایی و سازمان آتش نشانی شکل گرفته و مسئولان شهری هم از آن حمایت قاطع می کنند اظهارکرد: در بازدید های ایمنی و آتش نشانی از ساختمان های در حال احداث، موارد لازم از سوی آتش‌نشانی به سازندگان ارائه می شود تا در اسرع وقت این اشکالات رفع شوند و مشکلات ثانویه در آینده گریبانگیر مالکان و بهره برداران نشود.
درادامه این بازدید آتشپاد دوم امیر عزیزی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیزضمن قدردانی از همراهی خوب دستگاه قضایی افزود : این سازمان در موضوع برقراری ایمنی موضوعی در سطح شهرها ، نخستین شهر کشور است که برنامه بازدید های پیشگیرانه ایمنی از برج ها و اماکن بلندمرتبه را آغازکرده است.
وی گفت: آتش نشانی در مراحل ساخت ، دریافت عدم خلاف و بهره‌برداری در کنار افرادی که در راستای ایمن سازی ساختمانهای خود اهتمام دارند خواهد بود و سازندگان می توانند سازمان آتش نشانی را به عنوان یک مشاور و ناظر کاملاً تخصصی در کنار خودشان ببینند.
وی افزود: هر چقدر ارتباط سازندگان با متولیان ایمنی بیشتر باشد ، مطمئناً این مراحل به شکل بهتری در راستای ایمنی حداکثری شهر پیش خواهد رفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار