تولید دارو‌های کرونا با هدف جمع شدن بازار سیاه
کد خبر: 1012715
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FS7
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: هدف از تولید دارو‌های کرونا جلوگیری از قاچاق و ورود این دارو‌ها به بازار سیاه است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید سجاد رضوی رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره وضعیت تولید دارو‌های فاویپیراویر و رمدسیویر به عنوان دارو‌های درمان کرونا گفت: این دارو‌ها در خیلی از کشور‌ها هنوز به عنوان درمان قطعی شناخته نشده اند؛ اما بنابر نیاز به مصرف این دارو در کشور، سازمان غذا و دارو تولید این دارو را در کشور آغاز کرده اند. مصرف این دارو‌ها منوط بر تاییدیه پزشکی برای بیماران در شرایط متفاوت است و باتوجه به هزینه‌های این داروها، در صورت قرار گرفتن در پروتکل‌های درمان وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه اقدام به پوشش هزینه‌های این دارو‌ها خواهند کرد.

وی افزود: هدف از این اقدام، جلوگیری از قاچاق و ورود این دارو‌ها به بازار سیاه است. موارد مصرفی این دارو به زودی اعلام خواهد شد. اما این دارو همچنان مورد تایید قرار نگرفته است. مراحل درمان در بیمارستان‌های دولتی پذیرنده بیماران کرونایی، کاملا رایگان است و مردم تحت پوشش کامل بیمه هستند.

رضوی درباره تولید و مصرف قلم انسولین گفت: با توجه به آمار، مصرف قلم انسولین در کشور بسیار افزایش داشته و با توجه به این موضوع تولید این دارو در کشور آغاز شده است. با تفاوت ارزی بالای موجود، این دارو به خارج از کشور قاچاق می‌شد که با اقدام به تولید آن، امیدواریم این مشکل برطرف شود.

وی همچنین در رابطه با دارو‌هایی که تحت پوشش بیمه نیستند گفت: تلاش سازمان بیمه بر تحت پوشش قرار دادن دارو‌های اثر بخش و تولید داخل آن‌ها در داخل کشور است، اما ما مسؤولیتی در قبال دارو‌های تولید دارو‌های خارجی نداریم. اگر دارو‌های تولید داخل کشور دارای کیفیت کافی نباشند، هرگز تولید نمی‌شوند پس دارو‌های تولید کشورمان با دارو‌های خارجی در کیفیت قابل رقابت هستند. در حال حاضر دارو‌های ضروری و گران قیمت اکثرا تحت پوشش بیمه می‌باشند.

رضوی، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت همچنین در خصوص انجام تست کرونا در مراکز ۱۶ ساعته گفت: برخی از بیماران علائم بالینی و قابل تشخیص کرونا را دارند و نیاز به انجام تست ندارند؛ اما درصورت مشاهده موارد مشکوک، انجام تست کرونا در این مراکز کاملا رایگان است.
منبع: فارس
برچسب ها: داروی کرونا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار