سخنگوی وزارت امور خارجه‌: افزایش همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه اولویت اساسی کشور است
کد خبر: 1010916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ez6
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: افزایش همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه اولویت اساسی است که تقویت مراودات اقتصادی نجات‌بخش توسعه زیرساخت‌های مرزی است.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: سیدعباس موسوی صبح امروز در نشست با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: افزایش همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه اولویت اساسی است که تقویت مراودات اقتصادی نجات‌بخش توسعه زیرساخت‌های مرزی است.

وی با اشاره به این که تقویت مراودات اقتصادی زمینه‌ساز توسعه زیرساخت‌های لازم در مرزهاست بیان کرد: باید در راستای توسعه اقتصاد کشور که هم‌اکنون اقتصاد بدون نفت است که درصدد هستیم افزایش همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه و بخش خصوصی را با هدف کاهش فشار‌های اقتصادی محقق کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تمامی سفیران به دنبال کار اقتصادی هستند که به همین منظور بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی حمایت همه‌جانبه می‌شود تا بتوان به این شکل در تحقق اهداف مورد نظر پیشگام بود.

موسوی تصریح کرد: گسترش مراودات اقتصادی زمینه‌ساز از بین بردن تحریم‌هاست و باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

در ادامه حسین پیرمؤذن رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل نیز اظهار کرد: برطرف‌سازی مشکلات بخش خصوصی زمینه‌ساز رونق صادرات و فعالیت‌های اقتصادی در استان است که برخی از مشکلات با دیپلماسی قابل حل است.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم ارتباطات را با هدف رفع مشکلات تجاری تقویت‌سازی کنیم بدون شک دستاورد‌های مثبت آن را شاهد خواهیم کرد که در این زمینه اقدامات وزارت خارجه شایسته تقدیر و قدردانی است.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار