محکومیت کلاهبردار طلایی پس از ۹ سال!
کد خبر: 1007300
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E2m
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷
مردی که از ۹‌سال قبل با فریب تاجران دلار و سکه پول میلیاردی به جیب زده‌بود محاکمه و به دو سال حبس و رد مال محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ۹‌سال قبل بود که مردی وارد یکی از کلانتری‌های تهران شد و ماجرای یک کلاهبرداری را مطرح کرد. او گفت که یکی از تاجران سرشناس طلا است و در دام مردی کلاهبردار گرفتار شده است. او توضیح داد: وارد کننده طلا هستم و دو سال قبل در یک معامله خرید و فروش طلا با مردی به نام امین آشنا شدم و چند بار با هم به سفر خارج از کشور رفتیم و در آخرین سفر به ترکیه من مقدار زیادی طلا وارد کردم.

شاکی در ادامه گفت: مدتی بود با یکی از دوستانم اختلاف حساب پیدا کرده بودم. او مقداری طلا پیش من داشت و من هم تعدادی چک و سفته به او داده بودم. امین وقتی متوجه این اختلاف شد، پیشنهاد داد می‌تواند مشکل ما را حل کند. به همین خاطر آخرین بار او طلب دوستم را که ۲ کیلوگرم طلا و ۲۵۰‌سکه بود از من گرفت و قرار شد در عوض چک و سفته‌هایم را از او پس بگیرد. تاجر جوان گفت: امین بعد از گرفتن طلا و سکه‌ها رفت و دیگر از او خبری نشد، حتی گوشی تلفن همراهش نیز خاموش بود. چند روز گذشت تا اینکه امین در تلگرام پیغام داد از ایران خارج شده است و مدتی بعد باز می‌گردد. همانجا فهمیدم او سرم کلاه گذاشته است.

با طرح این شکایت تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه دو سال بعد امین هنگام ورود به کشور بازداشت شد. با دستگیری متهم در مراحل تحقیقات مشخص شد، او قبلاً نیز به همین شیوه از چند تاجر طلا، دلار و عتیقه کلاهبرداری کرده و بازداشت شده بود، اما با سپردن وثیقه آزاد شده بود. پرونده در حال کامل شدن بود که این بار یک مرد بازاری از امین به اتهام کلاهبرداری و آدم‌ربایی شکایت کرد. او در توضیح گفت: مدتی قبل امین با من طرح دوستی ریخت و به بهانه اینکه می‌خواهد اختلاف حساب مالی بین من و دوستم را حل کند از من پول گرفت. من هم در عوض از او چک و سفته خواستم که به ناچار امین چک‌ها را به من داد. امین در اجرای نقشه‌اش ناکام مانده بود به همین خاطر چند روز مرا گروگان گرفت. شاکی در خصوص روز حادثه گفت: آن روز امین سد راهم شد و خودش را مأمور وزارت اطلاعات معرفی کرد. او به زور مرا سوار خودرو اش کرد و به خانه‌ای متروکه برد. سپس چند روز مرا شکنجه داد و بعد از گرفتن چک‌هایش آزادم کرد.

با طرح این شکایت، متهم بعد از اقرار به جرمش به اتهام کلاهبرداری و آدم‌ربایی روانه زندان شد. در حالیکه شمار شاکیان پرونده به ۱۵‌نفر رسیده بود، مشخص شد متهم در مجموع ۱۰‌کیلو‌گرم طلا، ۸۰۰‌سکه و میلیارد‌ها تومان پول نقد کلاهبرداری کرده است.

به این ترتیب پرونده برای رسیدگی به شکایت تاجر طلا و مرد بازاری به دادگاه کیفری یک استان تهران شد و دیگر پرونده‌های مشابه نیز به دادگاه عمومی انقلاب فرستاده شد. متهم در اولین جلسه رسیدگی که در شعبه‌چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران تشکیل شده بود، بعد از طرح شکایت از سوی شاکیان پرونده در جایگاه ایستاد و با اقرار به جرمش از خودش دفاع کرد. در پایان هیئت قضایی متهم را به اتهام کلاهبرداری از تاجر طلا به دو سال حبس و رد مال و به اتهام ربودن مرد بازاری به ۱۵‌سال حبس محکوم کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد که بعد از بررسی اوراق پرونده از سوی قضات یکی از شعبات دیوان، حکم دو سال حبس و رد مال به اتهام کلاهبرداری تأیید شد، اما حکم ۱۵‌سال حبس به اتهام آدم‌ربایی همچنان تحت رسیدگی قرار دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار