آلمان‌ها نشان دادند مستقل نیستند
کد خبر: 1001386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CVO
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
اگرچه دولت‌های اروپایی در مراودات رو‌در‌رو وانمود می‌کنند در تدوین و اجرای سیاست‌های خود به ویژه در سیاست خارجی مستقل هستند، اما در دنیای واقعی عملکرد آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محسن کوهکن‌ریزی در گفتگو با خانه ملت با خصمانه خواندن اقدام دولت آلمان در قرار دادن نام حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی گفت: واقعیت امر آن است که اگرچه دولت‌های اروپایی در مراودات رو‌در‌رو وانمود می‌کنند در تدوین و اجرای سیاست‌های خود به ویژه در سیاست خارجی مستقل هستند، اما در دنیای واقعی عملکرد آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر است.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی اقدام آلمان در تروریستی اعلام کردن نام حزب‌الله لبنان را تحت‌تأثیر و فشار امریکایی‌ها دانست و افزود: همه به خوبی می‌دانند که حزب‌الله لبنان تنها از تمامیت ارضی، حیثیت و شرف مردم لبنان دفاع می‌کند، در چنین شرایطی وقتی دولت آلمان دست به چنین اقدامی می‌زند به راحتی بیانگر وجود لایه‌های درونی و پنهان حاکم بر سیاست خارجی آلمان‌هاست.

وی با یادآوری اقدامات خصمانه دولت وقت آلمان در زمان جنگ تحمیلی ادامه داد: آلمان‌ها در دوران دفاع‌مقدس، هم همین رویه را داشتند، به‌طوری‌که شاهد بودیم مقامات این کشور جنگ‌افزار‌های مرسوم و معمولی به صدام نمی‌فروختند، بلکه مواد‌اولیه و تکنولوژی ساخت بمب‌های شیمیایی را در اختیار صدام می‌گذاشتند، با چنین سابقه‌ای رفتار اخیر دولتمردان این کشور در قبال حزب‌الله چندان جای تعجب ندارد.

کوهکن با بیان اینکه اقدام اخیر دولت آلمان در تروریستی اعلام کردن حزب‌الله ادعای مستقل بودن سیاست خارجی این کشور را زیر سؤال برد، تأکید کرد: این اقدام آلمان‌ها نیات و لایه‌های پنهانی حاکمیت در این کشور را رو کرد تا دیگر نتوانند ادعای مستقل بودن در تبیین سیاست‌های خارجی خود را مطرح کنند. از سوی دیگر اقدام آلمان‌ها نشان از نوعی چسبندگی و وابستگی به صهیونیست‌ها دارد که در این ماجرا به طور کامل بروز و ظهور کرد. واقعیت آن است که امریکا و غرب به خوبی می‌دانند که حزب‌الله لبنان تنها جریانی است که قادر به ایستادگی در مقابل بلندپروازی و تجاوز‌های صهیونیست‌ها خواهد بود، بنابراین به دنبال فشار بر مجموعه مقاومت هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار