انکار اسیدپاشی در جلسه دادگاه
کد خبر: 997030
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BN8
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
مرد جوانی که متهم است در درگیری اسیدی یکی از طرفین دعوا را کور کرده‌است، در دادگاه جرم خود را انکار کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، شامگاه پنجم شهریور‌سال‌۹۵ بود که مأموران کلانتری خزانه با تماس تلفنی از حادثه اسید‌پاشی در پارک بازیافت با خبر و راهی محل شدند. بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد دقایقی قبل درگیری دسته‌جمعی رخ داده است که در جریان مرد جوانی به نام مجید، دو نفر را به نام‌های بهرام و میثم هدف اسیدپاشی قرار داده است.

پس از این مأموران پلیس برای بررسی بیشتر راهی بیمارستان شدند که دریافتند میثم که دچار سوختگی سطحی شده و پس از درمان از بیمارستان مرخص شده، اما بهرام که علاوه بر سوختگی در این حادثه با چاقو هم زخمی شده‌است، برای درمان به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده است. همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه بهرام پس از ۵۰‌روز بستری و چند عمل جراحی از بیمارستان مرخص شد. وی که از ناحیه سر و صورت به شدت آسیب دیده و یکی از چشمانش را از دست داده بود به مأموران گفت: من و دوستم، میثم در پارک نشسته بودیم که دیدیم چند نفر با هم درگیر شده‌اند. لحظاتی بعد دو نفری برای میانجیگری وارد درگیری شدیم که یکی از طرفین درگیری ظرف پلاستیکی که داخلش مایعی بود، روی ما پاشید. ناگهان سوزش عجیبی سر تا پایم را فرا گرفت به طوریکه از درد فریاد «آی‌سوختم» من به آسمان بلند شد و همان لحظه فهمیدم مایع داخل ظرف پلاستیکی مایع اسیدی بوده که روی ما پاشید. میثم هم در تحقیقات پلیسی حرف‌های دوستش را تأیید کرد و گفت اسیدپاش مرد ۴۲ ساله‌ای به نام مجید است. در حالی که بررسی‌ها نشان می‌داد مجید شرور سابقه‌دار معروفی است، مأموران تحقیقات خود را برای دستگیری وی آغاز و مدتی بعد او را دستگیر کردند. پرونده مرد اسیدپاش پس از تحقیقات تکمیلی برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه یک کیفری استان تهران ارسال شد.

چندی پیش پسر شرور در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و از خود دفاع کرد.

در آن جلسه بهرام در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: من مجید را از قبل می‌شناختم و به خاطر موضوعی چند باری با هم درگیر شده‌بودیم و به همین خاطر او از من کینه داشت و روز حادثه هم به صورت عمد به صورتم مایع اسیدی پاشید.

وی ادامه داد: من در این حادثه از ناحیه سر و صورت و بدن به شدت دچار سوختگی شده‌ام و یکی از چشمانم را از دست داده‌ام. من ۵۰‌روز در بخش آی‌سی‌یو بستری بودم که معجزه‌آسا زنده ماندم و الان برای متهم تقاضای قصاص چشم و دریافت دیه دارم. سپس وکیل میثم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: موکلم که از ناحیه گردن و دست دچار سوختگی شده در دادگاه حاضر نیست و تقاضای دیه را مطرح کرده است. پس از صحبت‌های شاکی، متهم در جایگاه ایستاد و مقابل قضات اسیدپاشی را انکار کرد. وی گفت: من و بهرام از قبل با هم اختلاف داشتیم، چون او فرد شروری است و چندین سابقه کیفری هم در پرونده‌اش دارد. سه‌سال و نیم قبل در گاراژی کار می‌کردم که بهرام به محل کارم آمد و شیشه‌های مغازه‌ام را شکست کرد. به همین خاطر از او شکایت کردم و دادگاه او را به یک سال زندان و ۷۴‌ضربه شلاق محکوم کرد. پس از این بهرام مدام مرا تهدید می‌کرد تا شکایتم را پس بگیرم. او حتی بار‌ها عکس‌های قدرت نمایی‌اش را در فضای مجازی منتشر کرده‌بود تا بچه‌های محل را بترساند. اما چون نتوانست رضایت مرا جلب کند راهی زندان شد تا اینکه مدتی بعد آزاد شد و تهدیدم کرد روزگارم را سیاه می‌کند.

وی ادامه داد: ساعت ۱۱ شب بود و من در گاراژ مشغول کار بودم که چند نفر به من حمله کردند. آن‌ها مرا کتک زدند حتی ماشینم را آتش زدند و یک‌نفر روی بدنم اسید پاشید که از ناحیه گردن و کمر دچار سوختگی شدم و آن لحظه من متوجه نشدم چه کسی روی بهرام و دوستش اسید پاشید.

سپس وکیل وی به قضات گفت: شاکی و متهم سابقه درگیری داشته‌اند. متهم در آن درگیری خودش نیز دچار اسیدپاشی و سوختگی شده‌است. سوختگی روی سمت راست بدن موکلم نشان می‌دهد او نمی‌توانسته روی خودش اسید بپاشد.

وی ادامه داد: در آن درگیر ماشین موکلم نیز دچار سوختگی شده بود و آتش‌نشانی اعلام کرده آتش‌سوزی عمدی رخ داده‌است و از طرفی شاکی پسر شروری است و به همین خاطر دشمنان زیادی دارد که احتمال می‌دهم یکی از دشمنانش اقدام به اسیدپاشی کرده‌باشد. به همین خاطر به نظر می‌رسد موکلم بی‌گناه است و شخص دیگری اقدام به اسیدپاشی کرده است.

در پایان قضات وارد شور شدند و متهم را به پزشکی قانونی معرفی کردند تا پس از آنجام آزمایش‌های لازم از سوی کارشناسان پزشکی قانونی مشخص شود متهم روی خودش اسید پاشیده یا وی قربانی اسیدپاشی شده است. بدین ترتیب رأی دادگاه به بعد از اظهارنظر کارشناسان پزشکی قانونی موکول شد.
برچسب ها: اسیدپاشی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار