تاجر قلابی به زندان بازگشت
کد خبر: 996433
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BDV
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
مجرم سابقه دار که پس از رهایی از زندان با وعده سرمایه گذرای مردان پولدار را فریب داده از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد بار دیگر بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ کارآگاه "کیومرث ناصری" سرپرست پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: دوم بهمن ماه سال جاری پرونده‌ای با عنوان کلاهبرداری توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران برای رسیدگی تخصصی و دستگیری متهم پرونده به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی با حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت، حدود ۳ ماه پیش برای امور بانکی در مرکز شهر رفته بودم در آنجا با شخصی به نام ناصر آشنا شدم. ناصر بسیار خوش صحبت و خود را تاجر معرفی کرد و ادعای اعمال نفوذ در دستگاه‌های دولتی و خود را منتسب به برخی از مسئولان معرفی می‌کرد.

وی توضیح داد: شاکی در ادامه گفت، پس از مدتی که از آشنایی من و ناصر می‌گذشت، وی به من پیشنهاد سرمایه گذاری در یک پروژه واردات و صادرات را داد. من هم با اعتمادی که به او پیدا کرده بودم مبلغ یک و نیم میلیارد ریال به حساب او واریز کردم. ولی پس از مدتی تلفن همراهش را خاموش کرد و دیگر خبری از او نداشتم و متوجه شدم از من کلاهبرداری کرده است.

سرپرست پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: بررسی موضوع کلاهبرداری به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه قرار گرفت و ضمن انجام تحقیقات خاص و پلیسی مشخص شد ناصر دارای چندین سابقه کیفری کلاهبرداری است و در یک واحد آپارتمانی در حوالی خیابان سهروردی به صورت مجردی زندگی می‌کند. با هماهنگی قضائی و طی یک عملیات غافلگیرانه بیستم اسفند ماه ناصر دستگیر و به پایگاه سوم انتقال یافت.

سرهنگ ناصری تصریح کرد: با توجه به ادله و مدارک موجود ناصر لب به اعتراف گشود و ضمن قبول بزه کلاهبرداری به کارآگاهان گفت، پس از آزادی از زندان برای گذران زندگی، مجدداً به فکر کلاهبرداری افتادم و در مکان‌های اداری سوژه‌های خودم را انتخاب می‌کردم و با نزدیک شدن به آن‌ها و صحبت‌های اغنا کننده سوژه‌ها را ترغیب به سرمایه گذاری می‌کردم و پس از دریافت پول و گذشت چند روز از محل متواری می‌شدم.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه تا کنون ۳ تن از مال باختگان شناسایی شده اند، گفت: با اعتراف صریح متهم و تحقیاقت پلیسی، کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از ۶ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ ناصری افزود: متهم با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار