سارقان میلیاردی به آخر خط رسیدند
کد خبر: 996431
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BDT
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
پنج سارق حرفه‌ای که پس از سرقت خودرو آن را به شیوه سندنمره به فروش رسانده و پول میلیاردی به جیب زده بودند بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ کارآگاه "شمس الدین میرزکی" معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی پایتخت گفت: در آذرماه سال گذشته گزارش‌های متعدد از سوی مردم دریافت شد. تحقیقات پلیسی حاکی از آن بود، تعدادی مجرم سابقه دار با تشکیل باند تبهکاری در زمینه سرقت و سند نمره کردن خودرو‌های سرقتی شروع به فعالیت‌های مجرمانه کرده‌اند.

این مقام انتظامی توضی داد: نظر به گستردگی چرخه این جرم از قبیل شناسایی و خرید خودرو‌های تصادفی با مشخصات جعلی از طریق فضای مجازی و مراجعه به پارکینگ‌ها وتوقفگاه‌ها در شهرستان‌های سراسر کشور و غیربومی بودن تعدادی از اعضای این باند کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی با بهره گیری ازتمام ظرفیت‌های موجود و پایش اطلاعات بدست آمده موفق به شناسایی سرکرده این باند به نام جعفر ۴۱ ساله که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار خودرو بود، شدند.

وی افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، گارآگاهان موفق شدند سایر همدستان جعفر به نام‌ها وحید، کریم و جلال را هم شناسایی کنند و معلوم شد اعضای این باند در ابتدا خودرو‌های تصادفی و سوخته را در نقاط مختلف کشور خریداری کرده و سپس با سرقت خودروی مشابه از اسناد و مدارک خودرو‌های خریداری شده سوء استفاده می‌کنند و با جابجایی و تغییر اصالت و ارکان اساسی خودرو از قبیل تغییر شاسی و موتورو پلاک و این به عنوان خودر‌های سالم می‌فروشند.

سرهنگ میرزکی عنوان کرد: با شناسایی مخفیگاه متهمان در شهر‌های جنوبی کشور با هماهنگی قضائی دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت و پس از اخذ نیابت قضایی تیمی از کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی به مخفیگاه متهمان در جنوب کشور اعزام و پس از مراقبت‌های ویژه پلیسی موفق شدند در بیست و هفتم اسفند ماه هر ۴ متهم اعضای باند سند نمره کار را دستگیر کنند.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه آنان تعداد زیادی اسناد و مدارک مربوط به خرید و فروش خودرو‌های تصادفی، آلات و ادوات سرقت از قبیل: انواع شاه کلید، کامپیوتر خام، تعداد زیادی پلاک، پلاکت مشخصات و تکه شاسی بریده شده مربوط به خودر‌های تصادفی کشف شد، گفت: علاوه بر اموال کشف شده ۲ دستگاه خودروی سند نمره کشف و متهمان اعتراف کردند که قصد فروش خودرو‌های کشف شده را داشتند.

این مقام پلیسی تصریح کرد: متهمان پس از انتقال به پلیسی آگاهی تهران به سرقت بیش از ۳۰ دستگاه از انواع خودرو‌ها و فروش خودرو‌های سرقتی اعتراف کردند.

وی گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۵ دستگاه خودروی در اختیار اعضای خانواده متهمان می‌باشد که متعاقب آن هر ۵ دستگاه خودروی با دستور قضائی توقیف و در بازدید تخصصی از خودرو‌ها مشخص گردید هر ۵ دستگاه خودرو سرقتی بوده و از نوع سند نمره می‌باشد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در پایان گفت: بت دستور قضایی هر ۴ متهم برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس آگاهی می‌باشد و کارشناسان ارزش ریالی خودرو‌های سرقتی را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
برچسب ها: سرقت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار