کلاهبرداری ۱۴ میلیارد تومانی با وعده فروش خودرو‌های خارجی
کد خبر: 995760
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B2e
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
اعضای یک شبکه کلاهبرداری که با وعده فروش خودرو‌های خارجی ۱۴ میلیارد تومان به جیب زده‌اند یک به یک بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: این پرونده از بهمن‌ماه و همزمان با طرح شکایت‌های مشابه علیه اعضای این باند در دستور کار مأموران اداره سیزدهم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. دونفر از شاکیان به پلیس گفتند: برای خرید دو دستگاه خودرو کولیوس به قیمت ۲‌میلیارد تومان با عنوان کارتکس و صفرکیلومتر از شرکتی در جاده مخصوص کرج، اقدام کردیم. بعد از تنظیم قرارداد قرار شد در مدت یکماه خودرو‌ها به شرط پلاک ملی تحویل ما شود. ما خودرو‌ها را پلاک غیر‌ملی تحویل گرفتیم، اما بعد از یکماه فروشنده به وعده‌اش عمل نکرد و پلاک ملی را به ما تحویل نداد. وقتی راهی شرکت شدیم به ما گفتند که برای تعویض پلاک با پلیس راهور دچار اختلاف شده‌اند برای همین باید خودرو را به شرکت برگردانیم تا بعد از ۱۰ روز رفع مشکل شده و خودرو‌ها پلاک شده به ما تحویل دهند که به ناچار قبول کردیم. بعد از گذشت زمانی که وعده داده بودند آن‌ها به وعده‌شان عمل نکردند. وقتی دوباره به شرکت رفتیم یک برگ رسید با سربرگ شرکت و یک فقره چک به ارزش خودرو‌ها به ما تحویل دادند. ما هم وقتی به بانک مراجعه کردیم متوجه شدیم حساب‌ها مسدود شده و چک‌ها جعلی هستند و پس از آن گوشی‌های تلفن همراه را خاموش و دیگر جوابگو نبودند.

کارآگاهان پلیس با بررسی شکایت‌های مطرح شده در این باره تحقیق کردند. این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی بدست آوردند که کلاهبرداران خودرو‌ها را با قیمت اندک از مناطق آزاد خریداری و به عنوان مرخصی یک‌ماهه به تهران منتقل کردند و با این ترفند برای چندین بار به مشتریان مختلف فروخته و پول کلانی به جیب زده‌اند.

با اطلاعاتی که شاکیان در اختیار پلیس گذاشتند کارآگاهان موفق شدند محل دپوی خودرو‌ها را شناسایی و ۱۴‌اسفند همزمان با بازداشت سه نفراز متهمان چهاردستگاه خودروی رنو کولیوس، یک دستگاه هیوندا آزرا و یک دستگاه سانتافه همگی بدون پلاک، توقیف و به مقر پلیس‌آگاهی منتقل کنند.

در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان راهی دفتر شرکت در زعفرانیه شدند و سه‌عضو دیگر باند را بازداشت کردند. کارآگاهان در بازرسی از محل تمامی اسناد و مدارک و مبایعه نامه و فایل‌های مشتریان را توقیف کردند و ۱۴‌جفت پلاک مناطق آزاد دیگر کشف شد و متهمان به همراه اموال کشف شده به پلیس‌آگاهی منتقل شدند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: اعضای باند به فروش ۱۴‌خودرو به ارزش ۱۴‌میلیارد تومان اعتراف کرده‌اند. وی گفت: در حال حاضر ۴۵‌نفر از مالباخته‌ها شناسایی شده وتحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان در اداره سیزدهم پلیس‌آگاهی تهران جریان دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار