اروپایی‌ها برای نجات برجام اقدامی نکردند
کد خبر: 995591
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Azv
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۰
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‌گوید اروپایی‌ها با کشتن زمان نشان دادند برای نجات برجام اقدام عملی ندارند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص فعالیت هسته‌ای ایران و اجرای برجام، گفت: اروپایی‌ها در زمانی که فرصت عملی برای حفظ برجام داشتند، اقدام عملی صورت نداده‌اند، اینکه اکنون در قالب بیانیه خواهان احیای توافق هسته‌ای هستند عملاً نمی‌تواند اثری روی موضوع هسته‌ای داشته باشد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اروپایی‌ها به طور کلی در بیانیه اعلام کردند که ایران باید از مزایای برجام استفاده کند، اما هیچ راهکاری نشان نداده‌اند.

البته آن‌ها هیچ راهکاری ندارند، اروپا کشتن زمان را در دستور کار قرار داده‌اند تا در نهایت ایران در مقابل امریکا قرار گیرد. وی بیان داشت: در شرایط بحران کرونایی در ایران و شدت تحریم‌های امریکا، در واقع نوعی تروریست تازه علیه ایران شکل گرفته است. با این حال ایران قابلیت‌های خود را در حوزه هسته‌ای دنبال می‌کند. این نماینده مجلس با اشاره به موضع خنثی اروپایی‌ها درباره FATF و قرار گرفتن پرونده ایران در لیست سیاه اظهار داشت: اروپایی‌ها نشان دادند که در عمل حرفی برای گفتن ندارند و آخرین موضع عملی‌شان بی‌تفاوتی درمقابل قرار گرفتن ایران در لیست سیاه بود. فلاحت‌پیشه در ادامه با بیان اینکه بیانیه اتحادیه اروپا اثر مثبت یا منفی بر برجام ندارد، گفت: حمایت آن‌ها از رفع تحریم‌های ایران در حد شعار است. در حال حاضر بحث بین امریکا و اروپا در خصوص تعلیق همه یا بخشی از تحریم‌های ایران نیست، بحثی که الان دارند این است که آیا ایران به شرایط قبل از برجام برگردد یا خیر.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تجربه اروپا در مذاکره با ایران بیشتر از تجربه محدود امریکایی‌ها با ایران است، گفت: ایران صبر دیپلماتیکی دارد که در نهایت به ضرر کشور‌های اروپایی تمام می‌شود، اروپایی‌هایی که رویکرد افراطی داشتند به امریکا نزدیک شدند تا ایران در لیست سیاه FATF قرار گیرد و ضرب‌شست نشان دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار