ایجاد ۴۸۰ شغل توسط بنیاد برکت در استان قزوین
کد خبر: 994980
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aq4
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
سرویس ایران جوان آنلاین: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه اقدامات محرومیت‌زدایی خود از طریق ایجاد اشتغال، ۴۸۰ فرصت شغلی را در استان قزوین ایجاد کرده است.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اشاره به گسترش دامنه فعالیت‌های این بنیاد به استان قزوین گفت: برای سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه اشتغالزایی افزوده بودیم که قزوین یکی از این استان‌هاست.
رضا راضی‌زاده از اجرای ۲۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) در استان قزوین خبر داد و گفت: با اجرای این تعداد طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور، تا پایان سال بیش از ۴۸۰ شغل در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان به بهره‌برداری رسیده است. وی اعتبار در نظر گرفته شده برای ایجاد این تعداد شغل را ۱۸۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: مناطق محروم و روستایی بخش الموت شرقی و غربی و شهرستان‌های طارم و آبیک به عنوان نقاط هدف اشتغالزایی بنیاد برکت در اولین سال فعالیت در استان قزوین هدف‌گذاری شده بودند. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: پس از شناسایی نقاط قوت و پتانسیل‌های مناطق هدف و انتخاب مجری و تسهیل‌گران و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی، فرآیند اهلیت‌سنجی فنی متقاضیان و اشتغالزایی توسط تسهیل‌گران بنیاد برکت آغاز شد. راضی‌زاده ادامه داد: ۲۰۰ طرح اشتغالزایی پیش‌بینی شده در استان قزوین در رسته‌های شغلی همچون پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، صنایع دستی، فرآوری محصولات کشاورزی و پرورش طیور راه‌اندازی شده است.
گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را از طریق بنیاد برکت در روستا‌ها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده و امسال موفق به ایجاد ۱۲۰ هزار شغل اجتماع‌محور در این مناطق شده است. ستاد اجرایی فرمان امام همچنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه اشتغالزایی اجتماع‌محور افزوده است و هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۸ هزار روستا تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی و حمایت کارآفرینی این ستاد قرار دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار