۶۰ درصد دانش‌آموزان قزوینی مشکلات قامتی دارند
کد خبر: 992550
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ACs
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۰

سرويس ايران جوان آنلاين: ۶۰ درصـــد دانش‌آموزان استان قزوین مبتلا به یکی از مشکلات و عارضه‌های ساختار قامتی هستند که عمده مشکل این افراد سر به جلو یا شانه‌های نابرابر بر اثر حمل کوله‌های سنگین است.
عین‌الله صادقی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه۶۰ درصد دانش‌آموزان قزوینی دارای مشکلات قامتی، از جمله سر به جلو یا شانه‌های نابرابر هستند، گفت: برای کمک به حل این مشکل جسمی امسال طرح حرکات اصلاحی ویژه تمامی دانش‌آموزان ابتدایی استان که دارای معلم تخصصی ورزش هستند، در حال اجراست.
وی افزود: در راستای اجرای این طرح اگر دانش‌آموزی دچار ناهنجاری باشند، به کانون‌های حرکات اصلاحی که در مناطق تشکیل شده ارجاع داده می‌شود تا در کلاس‌های ویژه‌ای که برای این منظور در نظر گرفته شده است، شرکت کند. این مسئول تأکید کرد: تشخیص سریع ناهنجاری و کنترل منظم وضعیت بدنی، کاهش ضرورت استفاده از عمل جراحی و کم شدن احتمال بروز آسیب‌های ناشی از ناهنجاری‌های قامتی از اهداف این طرح است. صادقی در ادامه از اجرای طرح ملی دستیابی دانش‌آموزان به وزن مطلوب به عنوان پایلوت در این استان خبر داد و گفت: در این رابطه ۱۵مدرسه در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم انتخاب شده که از تعداد سه مدرسه غیرانتفاعی و ۱۲مدرسه دولتی با آمار جمعیتی بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز هستند.
وی شیوع چاقی در بین دانش‌آموزان مدارس غیرانتفاعی استان را بیشتر اعلام کرد، افزود: در اجرای طرح کنترل وزن دانش‌آموزان سه مدرسه غیرانتفاعی در این طرح اختصاص یافت و به این ترتیب مدرسه آینده‌سازان در مقطع ابتدایی، مدرسه متفکران در مقطع متوسطه اول و مدرسه دانشمند در مقطع متوسطه دوم مشمول این طرح هستند. معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه چاقی دانش‌آموزان از لحاظ روحی و روانی و جسمی عواقب نامطلوبی را برای آنان در پی دارد، افزود: آپارتمان‌نشینی، سرگرمی‌های مجازی و استفاده دانش‌آموزان از تلفن‌های همراه سبب کم‌تحرکی دانش‌آموزان شده، به‌طوری‌که براساس آمار‌ها از هر چهار دانش‌آموز، یک نفر دچار چاقی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار