مطالبه سینمای انقلاب از سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر
کد خبر: 990103
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049ZP
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
محفل سینمای انقلاب و جایزه سینمایی «ققنوس» برگزار می‌شود
نهمین دوره محفل هم‌اندیشی «سینما انقلاب و جایزه سینمایی ققنوس» با اکران منتخب آثار جشنواره فجر در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.
هادی عسگری
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: روح‌الله رجبی نماینده هیئت داوران نهمین جایزه سینمایی ققنوس در نشست رسانه‌ای «رخداد» گفت: امسال سینما انقلاب، عالی‌ترین سطح مظلومیت خودش را می‌گذراند، اما با قدرت و قوت به مطالبات انقلابی‌اش در سینما ادامه می‌دهد و به دنبال تحول در سینمایی است که باید مردمی باشد. رجبی افزود: این محافل سینمایی انقلاب و هم‌اندیشی‌ها، فضایی را برای رسیدن به هم‌افزایی برای خوب کردن حال سینما فراهم می‌کند و ما دنبال این هدف مهم هستیم.

امیرمسعود استاد‌حسین، دبیر اجرایی جشنواره ققنوس عنوان کرد: ۱۶فیلم سینمایی در جشنواره امسال اکران می‌شوند و در اختتامیه فیلم برتر اکران خواهد شد.

استادحسین از برگزاری نشست‌های نقد و بررسی و اساتیدی که قرار است پایشان به محافل سینما انقلاب برسد خبر داد و بیان داشت: هر روز سانس آخر فیلم‌های پرحاشیه را اکران و با آن موضوع‌محور برخورد می‌کنیم، فیلم‌هایی همچون خروج، روز بلوا، مغز استخوان، درخت گردو و حتی عامه‌پسند اکران می‌شوند و درباره موضوعات مختلف آن بحث و گفتگو می‌کنیم، البته بعد از اذان مغرب و عشا هر شب یکی از اساتید سخنران این جایزه سینمایی خواهند بود.

حسین الهام دبیر علمی جایزه سینمایی ققنوس درباره مطالبه سینما انقلاب از سینماگر‌ها و اصحاب هنر و هدف از به میدان آمدن برای نهمین گام، گفت: جایزه ققنوس محل مطالبه بعد از ۴۱ سال ملت ایران به ویژه در شرایط جنگی است، امروز هم در عرصه نظامی، اقتصادی و هم رسانه‌ای و فرهنگی در جنگیم. مطالبه امسال سینما انقلاب از فیلم‌های ساخته شده سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر را به نسبت شرایط امروز جامعه می‌سنجیم؛ اینکه سینماگر‌ها و اصحاب فرهنگ و هنر باید در کنار انقلاب و مردم باشند.

الهام درباره پرداختن به فضای مقاومت در جایزه سینمایی ققنوس گفت: جشنواره فیلم فجر جایزه نگاه ملی‌اش را به حاج قاسم سلیمانی اختصاص داد و تغییر چندانی نداشت، اما جایزه ققنوس همه‌ساله دنبال فضای مقاومت بوده و امسال هم این موضوع را به جد دنبال می‌کند. بر این اساس، نسبت فیلم‌های حاضر با گفتمان جبهه مقاومت ارزیابی می‌شود، هر چند این نگاه و ارزیابی محدود است، اما فیلمی که با این موضوع و فضا باشد مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

نهمین دوره محفل هم‌اندیشی «سینما انقلاب و جایزه سینمایی ققنوس» از ۲۵ تا ۳۰بهمن در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه برگزار می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار