نیم میلیارد انسان «کار با درآمد کافی» ندارند
کد خبر: 989707
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049T1
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: گزارش جدید سازمان ملل نشان می‌دهد «کار با درآمد پایین» در حال تبدیل به یک معضل جدی است.
به گزارش ایسنا، سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۴۷۳ میلیون نفر در جهان زندگی می‌کنند که میزان درآمد‌های شغلی آن‌ها به میزان کافی برای پاسخگویی به هزینه‌های زندگی آن‌ها نیست. انتظار می‌رود که امسال یکی از بدترین سال‌ها برای بازار کار در سطح جهان طی یک دهه اخیر باشد؛ به‌طوری‌که سازمان جهانی کار پیش‌بینی کرده است امسال ۱۹۰ میلیون نفر در سطح جهان از کار خود بیکار شوند که این رقم ۵ /۲ میلیون نفر بیشتر از رقم ثبت شده در سال قبل است. در حال حاضر ۷ /۵ میلیارد نفر در سراسر جهان کار می‌کنند که بسیاری از آن‌ها حقوق کافی را دریافت نمی‌کنند. گای رایدر، مدیر سازمان جهانی کار در همین رابطه گفت: بسیاری از کشور‌ها با وجود داشتن نیروی انسانی ماهر و مستعد، ظرفیت لازم برای بهره بردن از آن‌ها در تقویت اقتصاد خود را ندارند.

به گفته سازمان ملل در حال حاضر ۶۳۰ میلیون نفر در جهان در فقر زندگی می‌کنند (طبق تعریف سازمان ملل خط فقر به درآمد کمتر از ۲ /۳ دلار در روز اطلاق می‌شود) و با وجود روند نسبتاً موفق در مقابله با فقر، تلاش‌های بیشتری تا رسیدن به عدالت شغلی لازم خواهد بود.
طبق اعلام بانک جهانی، در بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ بیش از ۸۰۲ میلیون نفر در ۱۵ کشور از فقر خارج شده‌اند. در ۱۱۴ کشور جهان نیز فقر مطلق ریشه‌کن شده است. در حال حاضر ۸۵ درصد فقیران در جهان در دو منطقه صحرای آفریقا و جنوب آسیا زندگی می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار