زارعی: امریکا عاقل باشد از منطقه می‌رود
کد خبر: 988024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00491s
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
سرویس سیاسی جوان آنلاین: یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: راهپیمایی مردم عراق یک رفراندوم بزرگ بود و امریکایی‌ها حالا اگر عاقل باشند، منطقه را ترک می‌کنند.
سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با مهر درباره راهپیمایی میلیونی روز گذشته مردم عراق علیه اشغالگری امریکا اظهار داشت: عراقی‌ها به تجربه طی حدود ۲۰ سال دریافته‌اند که نیرو‌های نظامی امریکا در این کشور نه تنها کمکی به امنیت عراق نکرده‌اند، بلکه حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی و وحدت این کشور را نیز نشانه گرفته‌اند. وی ادامه داد: به همین جهت و به خصوص طی اقداماتی که حدود یک ماه اخیر امریکایی‌ها علیه مراکز حشد‌الشعبی در عراق و همینطور علیه رهبران مقاومت از جمله به شهادت رساندن سردار سلیمانی انجام دادند، این جمع‌بندی تقویت شد که امریکایی‌ها باید از عراق بروند تا این کشور بتواند امنیت داشته باشد. کارشناس مسائل منطقه گفت: تظاهرات بزرگ مردم عراق در واقع یک رفراندوم بزرگ مردمی برای مواجهه با مسئله امریکاست. امریکایی‌ها از این به بعد دیگر فقط با برخی جریانات مخالف حضور این کشور در عراق مواجه نیستند، بلکه با یک ملت مواجهند و باید فکری برای خروج نظامیان امریکایی از عراق بکنند. زارعی افزود: به نظر من اگر امریکایی‌ها هوشیار باشند، در خروج تعجیل می‌کنند، چراکه از این به بعد حضور نظامی آن‌ها در معرض انواع تهدیدات از سوی مردم عراق بوده و ممکن است هزینه‌هایی به امریکا تحمیل شود که نتوانند از پس آن بربیایند.
وی عنوان کرد: یکپارچگی مردم عراق در این تظاهرات نشان داد که یک وحدت عمومی برای حفظ استقلال این کشور وجود دارد و این نوید بسیار خوبی برای منطقه است. این موضوع می‌تواند نقطه آغازی در کل کشور‌های منطقه علیه پایگاه‌های نظامی امریکا و فشار مردمی علیه این پایگاه‌ها باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار