زالودرمانی و حجامت مورد تأیید وزارت بهداشت است
کد خبر: 981741
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047OX
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت:
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تأیید وزارت بهداشت و در کتاب تعرفه‌های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدرضا شمس اردکانی افزود: این خدمات مورد تأیید وزارت بهداشت هستند البته تأیید این خدمات در وزارت بهداشت به معنای پوشش بیمه‌ای آن‌ها نیست، با این حال خدماتی که مورد تأیید وزارت بهداشت باشند، باید تحت پوشش بیمه نیز قرار بگیرند.

وی افزود:‌به طور کلی تأیید یک خدمت به معنای پوشش بیمه‌ای نیست؛ به عنوان مثال زالودرمانی یا حجامت که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند، باید برای پوشش بیمه‌ای از سوی وزارت بهداشت به شورای عالی بیمه پیشنهاد داده شوند و در صورت تصویب در این شورا و تأیید دولت، پوشش بیمه‌ای خواهند داشت.

شمس اردکانی گفت: جنبه درمانی این خدمات، یک بحث علمی است، اما از نظر اجرایی وزارت بهداشت اقداماتی مانند زالودرمانی و حجامت را تأیید و معاونت درمان وزارت بهداشت نیز آن‌ها را در دفتر خدمات پزشکی ثبت کرده و در کتاب تعرفه نیز قرار گرفته است. مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی درباره پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی نیز گفت: پیشنهاد پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی به شورای عالی بیمه رفته است و در صورت تصویب در این شورا از سال آینده تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تأکید کرد: پوشش بیمه‌ای تعرفه ویزیت خدمات طب سنتی به کسانی تعلق می‌گیرد که صلاحیت آن‌ها در وزارت بهداشت تأیید شده باشد و فعالیت آن‌ها نیز مجوز قانونی داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار