زباله سالانه 300 میلیارد تومان از اعتبار شهرداری را می بلعد
کد خبر: 980929
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047BR
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج :
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت : هم اکنون در شهر کرج نزدیک به ۴۰۰ هزار واحد آپارتمان مسکونی وجود دارد که هر یک از این مجتمع ها و آپارتمان ها می توانند در فرآیند کاهش تولید زباله و تفکیک آن نقشی ویژه ایفا کنند.

احمد خیری، در تشریح ضرورت پرداختن جدی به مسئله تفکیک و کاهش زباله، تاکید کرد: سالانه بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبار شهرداری کرج صرف چرخه جمع آوری، انتقال و دفن زباله ها می شود. این مبلغ را شهروندان پرداخت می کنند تا ۸۰۰ تن زباله ای که روزانه در کرج تولید می شود به مرکز دفن منتقل و فرآیندهای لازم روی آنها اجرا شود.

وی، مدیران ساختمان را شهرداران ساختمان ها توصیف کرد و اذعان داشت: مدیران ساختمان در واقع همکاران مدیریت شهری هستند.

خیری اضافه کرد: تلاش ما ایجاد ارتباط محکم و قوی بین مدیران ساختمان با شهرداری است تا آنها بتوانند مجریان طرح ها و برنامه های ما در حوزه مدیریت پسماند میان ساکنان ساختمان ها و مجتمع های شان باشند.

به گفته این مسئول، تغییری هر چند اندک در مدیریت پسماند چه در حوزه کاهش تولید و چه در زمینه تفکیک از مبداء، تغییراتی بسیار شگرف در این بخش ایجاد کرده و می تواند به تحولی بزرگ در آینده بیانجامد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، با بیان اینکه ما تمام قد کنار مدیران ساختمان هستیم تا به اصلاح فرهنگ شهروندی در زمینه پسماند کمک کنیم، اذعان داشت: جمعیت کرج ظرف چهار دهه گذشته، شش برابر رشد کرده و هزاران منزل و پلاک ویلایی به حدود ۴۰۰ هزار واحد آپارتمان مسکونی تبدیل شده است. مدیران ساختمان می توانند بهترین سفیران مدیریت شهری برای آگاهی بخشی به همسایگان در مورد مضرات تولید زباله و مزایای کاهش تولید آن باشند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار