تولید سالانه ۱۷۲ میلیون متر مکعب پساب دراستان اصفهان
کد خبر: 980723
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004787
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان :
اصفهان - مهندس هاشم امینی گفت: در ۲۵ تصفیه خانه فاضلاب، سالانه ۱۷۲ میلیون متر مکعب پساپ تولید می‌شود این در حالیست که ظرفیت اسمی تولید پساب در تصفیه خانه‌های فاضلاب در استان اصفهان ۲۸۳ میلیون متر مکعب در سال است.
به گزارش خبرنگار جوان آنلاین، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در اصفهان  اعلام کرد: در حال حاضر  بیش از ۷۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند؛ که شامل ۳ میلیون ۶۶۶ هزار و ۹۰ نفر می‌باشد. درحالی که  هم اکنون بیش از ۹۶ درصد جمعیت شهر اصفهان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

مهندس هاشم امینی در ادامه با بیان اینکه اصفهان، دومین استان صنعتی کشور محسوب می‌شود  و با توجه به محدودیت  منابع آبی  استفاده از بازچرخانی آب  در  این استان بسیار  حائز اهمیت می‌باشد. خاطر نشان ساخت: صنایع زیادی در استان اصفهان مشغول به فعالیت هستند بطوریکه بیش از ۷۰ درصد فولاد کشور در اصفهان تولید می‌شود بنابراین استفاده از پساب در مصارف صنعتی در مصرف بهینه آب بسیار موثر است.

وی با اشاره به انعقاد قرار داد بیع متقابل میان  شرکت آبفا استان اصفهان و فولاد مبارکه پیرامون ایجاد تاسیسات فاضلاب در شهرستان‌های مبارکه و لنجان در ازای پساب تخصیصی اعلام کرد:  طی قراردادبیع متقابل  میان شرکت آبفا اصفهان و فولاد مبارکه مقرر گردید طی ۳۰ سال ۲۷۰ میلیون متر مکعب پساب شهرستان مبارکه و ۳۵ سال حدود ۳۰۰ میلیون پساب شهرستان لنجان در اختیار شرکت  فولاد مبارکه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به  قرارداد تخصیص پساب به سایر واحد‌های صنعتی در استان اظهار داشت:طی قراردادی مقرر شد سالانه ۲۷۲ لیتر در ثانیه پساب به شرکت ذوب آهن اصفهان اختصاص یابد و نیز  در طی  یک سال ۲۱۰ لیتر در ثانیه پساب در اختیار پالایشگاه قرارمی گیرد.

مهندس امینی افزود:اهمیت بازچرخانی آب در اصفهان با توجه رفع نیاز مصارف صنعتی وآبیاری  فضای سبز بسیار حائز اهمیت است هر چند که پساب تولیدی در آبفا در اختیار آب منطقه ایی قرارمی گیرد که در بخش‌های کشاورزی غیر مثمر و احیای محیط زیست استفاده می‌شود.  

وی به چگونگی  ارتقاء کیفیت پساب تولیدی پرداخت و بیان داشت: در چند سال اخیر با ارتقاء تجهیزات و با بهره مندی از تکنولوژی نوین در تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطح استان توانستیم کیفیت  پساب تولیدی  را بسیار ارتقاء دهیم

مهندس امینی به احداث  و ارتقا ء تجهیزات تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطح استان اشاره کرد و عنوان نمود:در چند سال اخیر احداث و ارتقاء تجهیزات در  تصفیه خانه‌های  فاضلاب در شهر‌های خوانسار، نجف آباد، هرند، سده و ورنامخواست، نطنز، فریدونشهر، بوئین و میاندشت، زرین شهر، بهارستان، باغبهادران، نایین، شاهین شهر، سمیرم، شهرضا، سپاهان شهرو تصفیه خانه فاضلاب شمال و جنوب  اصفهان در دستور کار قرار گرفت

وی ادامه داد: هم اکنون  عملیات احداث  تصفیه خانه فاضلاب در شهر‌های چادگان، اژیه، گلپایگان، نطنز، داران و بویین و میاندشت  در حال اجراءست

مهندس امینی افزود: در ۹ سال اخیر علاوه بر احداث تصفیه خانه فاضلاب در اقصی نقاط استان بیش از ۲۶۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در استان اجراء شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار