قزوین، رتبه نخست پوشش بیمه باغ‌ها
کد خبر: 980666
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00477C
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
سرويس ايران جوان آنلاين: استان قزوین در سال زراعی جاری رتبه نخست ضریب پوشش بیمه‌ای باغ‌ها در کشور را به خود اختصاص داده است.
علی کلانتری، مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه استان قزوین در سال زراعی جاری رتبه نخست ضریب پوشش بیمه‌ای باغ‌ها در کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: در سال زراعی جاری ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های استان قزوین زیر پوشش بیمه قرار گرفته است. وی با بیان اینکه باغدارانی که اقدام به بیمه محصول و باغ خود نکرده‌اند تا دی ماه امسال برای این کار فرصت دارند، یادآور شد: سال گذشته ۲۲ هزار هکتار از باغ‌های استان زیر پوشش بیمه قرار گرفت. کلانتری ادامه داد: پرداخت به موقع غرامت خسارت‌های وارد به باغداران قزوینی در کسب رتبه نخست این استان به لحاظ ضریب پوشش بیمه مؤثر بوده است.
این مسئول گفت: سال گذشته ۴۱۰ میلیارد ریال غرامت خسارت به کشاورزان قزوینی از سوی این صندوق پرداخت شده که ۳۲۰ میلیارد ریال آن مربوط به بخش باغ‌ها بود. وی در پایان با بیان اینکه در سال زراعی جاری ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان قزوین نیز زیر پوشش بیمه قرار گرفته بود، افزود: محصولات بیمه شده شامل گندم دیم و آبی، جو دیم و آبی و کلزا آبی است. گفتنی است استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این رقم حدود ۷۵ هزار هکتار باغ و سایر زمین‌های زراعی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار