پرونده های قضایی ناشی از عدم آگاهی از اراضی همجوار
کد خبر: 979784
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046sy
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز :
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در کارگاه آموزشی دهیاران که در اجرای طرح توانمندسازی جوامع محلی و تشکل ها از محل صندوق توسعه ملی در مرکز آموزشی جوانشیر کرج برگزار شد گفت: با اجرای طرح کاداستر و حدنگاری، محدوده اراضی ملی و اشخاص در سامانه کاداستر ثبت، شناخته و درج می شود و دیگر نیازی به استعلام از منابع طبیعی نخواهد بود.

حامد فرضی افزود: سامانه کاداستر بین المللی بوده و در استعلام وضعیت اراضی از طریق ثبت اسناد گره گشای دهیاران و شوراهای اسلامی از لحاظ تغییر کاربری و تصرف اراضی است .

وی ادامه داد:‌ حدود ۳۰ درصد پرونده های قضایی در بخش تصرف اراضی  ناشی از عدم آگاهی افراد نسبت به اراضی همجوار است و عملیات کاداستر می تواند بسیاری از این  مشکلات را به حداقل برساند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: مقرر شد تا نقشه  محدوده هایی که به عنوان پرخطر و قرمز از لحاظ تصرف غیرقانونی است  در اختیار شوراها و دهیاران استان البرز قرار گیرد.

فرضی ادامه داد:  در روستاها اجرای برنامه های حفاظتی و احیاء اراضی ملی و مرتعی  بدون مشارکت و همراهی شوراها و دهیاران راه به جایی نخواهد برد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز تاکید کرد: باید شرایط را به گونه ای تدوین کرد که مهاجرت معکوس در روستاها شکل بگیرد و برهمین اساس در طول ۲ سال اخیر از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری اعتبار اختصاص یافت که یکی از راهکارها برای رونق و توسعه گردشگری و کشاورزی در روستاها به شمارمی رود.

وی افزود: سال گذشته با اختصاص ۱۹ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به البرز طرح های خوبی در حوضه های آبخیز استان  انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز ادامه داد: این طرح ها در مناطقی که بیشترین چالش را از لحاظ سیل، کاهش شدید سفره های زیرزمینی، کاهش خاک و کاهش پوشش گیاهی داشتند به اجرا درآمد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار