واعظی: روحانی دنبال سلب مسئله بنزین از خود نیست
کد خبر: 979729
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046s5
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
دو روز پس از آنکه رئیس جمهور در اظهارنظری غیرمتعارف و فرافکنانه کوشید بار بی تدبیری طرح افزایش بنزین را گردن دیگری بیندازد و سخنان او بازتاب گسترده‌ای نزد منتقدان و حتی حامیان دولت داشت، رئیس دفتر رئیس جمهور دست به قلم شد تا از آثار روانی این اظهار نسنجیده بکاهد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمود واعظی جمعه شب در یادداشت خود در اینستاگرام نوشت: در روز‌های گذشته از اظهارات دکتر روحانی برداشت‌های نادرستی صورت گرفت. ایشان با حساسیت و دغدغه بسیار زیادی مسائل رخ داده در کشور پس از اصلاح قیمت بنزین را دنبال می‌کردند و اظهارات ایشان نیز به معنای سلب مسئولیت از خود نبوده و نیست. منظور رئیس جمهور به هیچ وجه سلب اختیار و مسئولیت از خود در قضیه اصلاح بنزین نبوده است؛ بلکه به تفویض اختیار به شورای امنیت کشور اشاره داشتند که در دولت‌های مختلف، امری معمول بوده و اساساً محل اجرای طرحی در این ابعاد که نیازمند مشارکت همه ارکان نظام و دستگاه‌های غیردولتی و نظامی و انتظامی است، شورای امنیت کشور است.

تصمیم‌گیری درباره اصلاح قیمت بنزین عملی بسیار ضروری و مورد تأیید و تأکید همه ارکان نظام بوده و اجرای آن نیز شجاعت بسیار زیادی می‌طلبید. رئیس جمهوری با علم به اینکه اجرای این تصمیم حیاتی و ضروری از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است، شخصاً در چندین جلسه مربوط به تصمیم‌گیری و چگونگی اجرای این طرح حضور داشتند، اما نهایتاً به منظور تسهیل در اجرای طرح و تصمیم‌گیری درباره زمان اجرای آن، اختیارات خود را به جناب رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس شورای امنیت کشور تفویض کردند. طبیعی است تفویض اختیار به شورای امنیت کشور با هدف کار جمعی، هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های خارج از دولت و تصمیمات کارشناسانه بوده است. رئیس جمهوری علاوه بر جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و جلسات هیئت دولت، جلسات اختصاصی دیگری برای طرح اصلاح قیمت بنزین و نحوه هزینه کرد درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین برای توزیع بسته‌های حمایت معیشتی تشکیل و تصمیم‌گیری نموده‌اند.

وقتی آخرین بررسی‌ها و هماهنگی‌ها در این خصوص انجام شد، دکتر روحانی به آقای رحمانی فضلی دستور داد که هر زمانی شورای امنیت کشور مناسب تشخیص دادند، رأساً اقدام نمایند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار