«تئاتر برای همه» هنوز یک شعار است!
کد خبر: 979703
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046rf
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰
کوروش زارعی در نشست خبری جشنواره تئاتر «بچه‌های مسجد» مطرح کرد
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری با بیان اینکه عبارت «تئاتر برای همه» هنوز یک شعار است! می‌گوید: کدام خانواده این روز‌ها می‌تواند ۱۲۰ هزار تومان پول بلیت تئاتر تهیه کند؟! تئاتر باید در کنار مردم باشد و دغدغه‌های آن‌ها را مطرح کند.
سیدمرتضی ذاکر
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: کوروش زارعی در نشست خبری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد عنوان کرد: این جشنواره برای حوزه هنری یک رویداد استراتژیک و مهم است. بعد از حضور من در مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری این سومین دوره برگزاری آن است. نزدیک دو دهه این جشنواره برگزار نشد و با آمدن ما دوباره جریان برگزاری آن آغاز شد. وی با بیان اینکه سال گذشته اتفاق خوبی بین حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی- هنری مساجد اتفاق افتاد و تفاهمنامه‌ای مبنی بر همکاری این دو نهاد امضا شد، افزود: قرار بر این است که انرژی دو مجموعه تجمیع شود و علاوه بر همکاری در جشنواره بچه‌های مسجد در تولید نمایشنامه، آموزش و سایر رویداد‌های مرتبط مشارکت و تعامل بین‌شان صورت بگیرد. از جمله اینکه سال قبل همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب ۴۰ گروه نمایشی در ۴۰ مسجد به اجرا پرداختند. مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری با اشاره به اینکه بچه‌های مسجد شامل نیرو‌های جوان و نوجوان و مردمی حتی شامل داوران است، گفت: این جشنواره به جوانان فرصت آزمون و خطا می‌دهد تا آینده‌سازان تئاتر باشند. نکته مهم این جشنواره گروه محوری در آن است. جوایز به گروه‌ها تعلق می‌گیرد، سال آینده داوری کار‌ها هم تغییر خواهد کرد.

زارعی عنوان کرد: شرکت‌کنندگان این جشنواره جوان و نوجوان هستند و نگاه به کار آنها، تئاتر حرفه‌ای نیست زیرا هدف ما استعدادیابی است. ما گروه‌هایی داریم که در مساجد روستاها، تئاتر را به طور جدی دنبال می‌کنند و با کشف و شناسایی آن‌ها جریان آموزشی بلندمدتی برایشان آغاز می‌شود تا به تئاتر حرفه‌ای کشور معرفی شوند. در این جشنواره سعی کردیم مسائل مبتلا به خانواده‌ها، جوانان و اجتماع را در نمایشنامه‌هایی که در دستور کار سفارش داریم، مطرح کنیم. همچنین درباره داعش، حقوق‌های نجومی و... در این جشنواره نمایشنامه‌هایی به اجرا درمی‌آیند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این نگاه آینده‌نگرانه در حوزه هنری و وزارت ارشاد برای تربیت نسلی جدید برای آینده تئاتر ضروری است. شعار «تئاتر برای همه» که هنوز فقط یک شعار است! باید محقق شود. کدام خانواده این روز‌ها می‌تواند ۱۲۰ هزار تومان پول بلیت تئاتر تهیه کند؟! تئاتر باید در کنار مردم باشد و دغدغه‌های آن‌ها را مطرح کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار